Jak zmienia się ciało kobiety po porodzie? Tego nie wiedziałaś...

2021-11-29 14:37

Czas ciąży to okres wielu zmian zachodzących w organizmie kobiety ciężarnej. Część z nich utrzymuje się jednak nawet po porodzie. Co więcej, to właśnie urodzenie dziecka sprawia, że pojawiają się kolejne zmiany w organizmie mamy. Co dzieje się z miednicą, włosami po ciąży i czy miesiączka jest taka, jak przed poczęciem dziecka?

Jak zmienia się ciało kobiety po porodzie?
Autor: Getty images Wiedziałaś o tym?

W trakcie trwania ciąży organizm kobiety zmienia się, bo przystosowuje się do wyjątkowego czasu, aby zapewnić dziecku możliwość jak najlepszego rozwoju. Co za tym idzie, zmiany te prowadzą do różnego rodzaju dolegliwości, na które skarży się wiele kobiet ciężarnych.

Dużo zmian ustępuje wraz z urodzeniem dziecka, jednak niektóre z nich utrzymują się dłużej. Poza tym pojawiają się kolejne objawy czy symptomy. Czy prawdą jest, że w ciąży rosną stopy? A czy okres jest inny niż przed porodem?

Dowiedz się, jak zmienia się ciało kobiety po porodzie - czytaj w naszej galerii

5 rzeczy, których nie wiesz o połogu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza