To prawdziwe wyzwanie - taki wysiłek musi wykonać maluch, by się urodzić

2022-06-20 15:30

Wiadomo, że kobieta w trakcie porodu wykonuje ogrom pracy. Skurcze, parcie... wydanie dziecka na świat nie jest takie proste. Wiele racji mają jednak wzruszone mamy, które po narodzinach mówią o sobie i dziecku - "Daliśmy radę". Tak naprawdę maluszek też jest tu bohaterem. Ta wizualizacja porodu oczami dziecka pokazuje to najlepiej.

To prawdziwe wzywanie - taki wysiłek musi wykonać maluch, by się urodzić
Autor: Getty images To prawdziwe wzywanie - taki wysiłek musi wykonać maluch, by się urodzić

Mało kto zastanawia się, co robi dziecko, w trakcie porodu. A przecież przeciskanie się przez kanał rodny to nie jest taka łatwa sprawa. Jak wygląda położenie dziecka na poszczególnych etapach porodu? Jak wpasowuje się w drogi rodne? Nie może to być proste, zwłaszcza, że w trakcie tej drogi ciasny kanał na przemian zaciska się i rozwiera wokół niego. Do tego, w trakcie przeciskania się przez kanał rodny, dziecko wykonuje ruchy śrubowe.

Pewnie dlatego, noworodki często mają spłaszczone noski, zapuchnięte powieki, drobne otarcia, a nawet siniaki. Na przejściu główki jednak nie koniec. Dziecko musi bowiem ustawić odpowiednio nie tylko ją, ale też barki, tak by bez naruszenia ich przyjść na świat. 

Dowiedz się: Dziecko podczas porodu, czyli jak wygląda poród oczami dziecka

Poród krok po kroku: zobacz, co cię czeka w kolejnych etapach porodu

Zobacz jak wygląda ta droga - poród z perspektywy dziecka [GALERIA]:

5 błędów, których nie można popełnić na porodówce
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza