Oczy powiedzą prawdę o charakterze. Znaczenie ma wielkość i kształt

2023-10-31 15:25

Chcesz lepiej poznać charakter i osobowość swojego dziecka? Wystarczy, że spojrzysz mu w oczy. Zwrócisz uwagę na ich kształt i wielkość, a dowiesz się znacznie więcej o jego osobowości i charakterze.

Oczy dziecka
Autor: Getti Images Oczy powiedzą prawdę o charakterze. Znaczenie ma wielkość i kształt

Oczy są zwierciadłem duszy i według kultury wschodniej mogą zdradzić o wiele więcej, niż oryginalny kolor.

Jedną ze starożytnych chińskich praktyk jest czytanie z twarzy, a dokładniej z kształtu i wielkości oczu. To z nich możemy wyczytać charakter danej osoby, bo są najbardziej wymownym elementem twarzy.

Coś jest w tej koncepcji, choć nie opiera się ona na żadnych naukowych badaniach, a jedynie na starożytnych wierzeniach.

Sprawdź, co kształt i wielkość oczu dziecka mówi o jego charakterze.

Zobacz także: Jak rozwija się wzrok u dziecka w pierwszych latach życia?

Spis treści

  1. Duże i małe oczy
  2. Co okrągłe oczy mówią o twoim dziecku?
  3. Co mówią o dziecku oczy w kształcie migdałów?
  4. Oczy blisko i szeroko rozstawione
  5. Oczy głęboko osadzone
  6. Co mówią o dziecku skośne oczy
Krzysztof Ibisz wspomaga się okularami do czytania. Oczy zdradzają jego wiek!

Duże i małe oczy

Wielkość oczu jest wskaźnikiem tego, jak w rzeczywistości postrzegamy świat i jak na niego reagujemy. Rozmiar oczu kojarzy się więc z otwartością, pasją, a także kreatywnością.

Osoby o większych oczach są bardziej empatyczne. W życiu kierują się emocjami. Są niezwykle otwarte i pomysłowe.

Mniejsze oczy charakteryzują osobę bardziej wyrachowaną, skupioną i skoncentrowaną na działaniu. Są to często osoby inteligentne i kierujące się w życiu logiką. Emocje są na drugim miejscu, ale nie oznacza to, że ta osoba jest ich całkowicie pozbawiona. Osoby o mniejszych oczach są często postrzegane jako zimne i mniej dostępne.

Co okrągłe oczy mówią o twoim dziecku?

Osoby z okrągłymi oczami są bardziej kreatywne. Charakteryzuje je również duża wyobraźnia, ale także zmienne nastroje, jeżeli nie jest w stanie zapanować nad emocjami.

Duże oczy mają również osoby z dużą życiową energią, dynamiczne i nie potrafiące długo wytrzymać w jednym miejscu. Może się wydawać, że mają wręcz tysiące pomysłów i nie wiedzą, który zrealizować w pierwszej kolejności. Mogą się wydawać niecierpliwe i decyzje podejmują pod wpływem chwili.

Co mówią o dziecku oczy w kształcie migdałów?

Oczy w kształcie migdałów charakteryzują osoby bardziej ostrożne. Zazwyczaj są to osoby nieśmiałe, niepewne i uczuciowe. Często pochłonięte są własnymi myślami. Osoby te budzą jednak duże zaufanie, zjednują sobie przyjaciół i wyróżniają się wyjątkowym talentem.

Oczy blisko i szeroko rozstawione

Kolejnym czynnikiem, który jest brany pod uwagę w czytaniu charakteru osoby z oczu, jest ich rozstaw.

Blisko osadzone oczy wskazują na osobę czerpiącą radość z tradycji i rutyny. Takie osoby nie lubią zmian i nienawidzą niespodzianek. Cenią sobie dyscyplinę, porządek a przede wszystkim święty spokój. Choć nie bywają spontaniczni, cenią sobie pewność własnego stylu życia.

Osoby o oczach szeroko rozstawionych to idealne ich przeciwieństwo. Są bardziej elastyczni, impulsywni, nie odczuwają przymusu, że wszystko musi mieć swoje miejsce i być poukładane. Odnajdują się w nieznanych sytuacjach. Lubią odkrywać i poznawać nowych ludzi. Uwielbiają niespodzianki, nowe wyzwania i wydaje im się, że wszystko muszą zbadać.

Oczy głęboko osadzone

Osoby o oczach głęboko osadzonych są zazwyczaj bardziej romantyczne. Niekiedy wydają się, że wiemy o nich wszystko, ale potrafią skrywać głęboko swe tajemnice. Często ukrywają swoje prawdziwe uczucia. Zdradza je tylko najbliższym.

Co mówią o dziecku skośne oczy

Bardziej skośne oczy ku górze są oznaką ambicji i większej motywacji. Ze względu na dążenie do doskonałości mogą wydawać się samolubne i zapatrzone w siebie.

Osoby o oczach ze skosem w dół są często bardziej zależne od innych i dość nieśmiałe. Mają też pesymistyczną naturę.

Źródło:

  • tabanmd.com
  • timesofindia.indiatimes.com

Czytaj także: "Urodziłam największe dziecko dnia". Tak wyglądały jej oczy po porodzie

Choroby oczu a poród. Wskazania do cesarskiego cięcia

Twój maluch płacze i nie wiesz dlaczego? Patrząc na jego oczy, rozpoznasz trzy najczęstsze przyczyny

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza