"Urodziłam największe dziecko dnia". Tak wyglądały jej oczy po porodzie

2023-10-26 15:52

Poród naturalny to ogromny wysiłek. Choć zdarzają się przypadki kobiet, które rodzą błyskawicznie i niemal bezboleśnie, to jednak u większości mam, wydanie dziecka na świat to niezła "harówka". Ta mama zdecydowała się urodzić siłami natury największe dziecko tego dnia na porodówce. Poród przypłaciła popękanymi naczynkami na twarzy i w oczach.

Urodziła 4,5 kg synka siłami natury. Tak wyglądały jej oczy po porodzie.
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot Urodziła 4,5 kg synka siłami natury. Tak wyglądały jej oczy po porodzie.

Nie od dziś trwa dyskusja nad tym, do jakiej wielkości noworodka można bezpiecznie rodzić naturalnie. Położnicy są ostrożni w swoich osądach, twierdząc, że wiele zależy od budowy mamy i rozmiaru główki dziecka. 

Część kobiet decyduje się by rodzić siłami natury większe noworodki. Jedną z nich jest Maira, mama prowadząca TikTokowy profil o nazwie @reynaybella. Jej filmik z porodu obejrzało prawie 4 i pół miliona użytkowników serwisu. 

Dowiedz się: Każda z nas chce mieć dobry poród. Oto 5 błędów, których nie wolno popełnić na porodówce

Na czym polega poród przez cesarskie cięcie?

Przeczytaj: Poród bez bólu? 10 sposobów na lekki poród bez traumy

Urodziła największe dziecko dnia 

Synek, którego urodziła Maira ważył 4 i pół kilograma. Na wideo, które pokazała widać, jak pełna pozytywnego nastawienia szykuje się do przywitania go na świecie. Na początku ma na tyle dobry humor, że pomiędzy skurczami ma jeszcze siły, by mąż prostował jej włosy. Później jej nastawienie się zmienia. Widzimy ją obolałą i zmęczoną, by na końcu zobaczyć jej oczy po porodzie. Są całe przekrwione z popękanymi naczynkami.

"Urodziłam największe dziecko tego dnia. Eksplodowało każde naczynie krwionośne na mojej twarzy" - napisała w swoim tiktokowym filmiku. 

"Wygląda jak 3-miesięczne dziecko"

Po kadrach pokazujących wygląd jej oczu, kobieta wrzuciła też, jak wyglądał jej synek. Internauci byli rozbawieni tym, jak duży był chłopczyk. Część osób pisała, że mógłby od razu iść do przedszkola. 

"Wygląda jak mój syn w wieku trzech miesięcy" - skomentowała wygląd noworodka jedna z internautek.

Użytkowniczka TikToka nie minęła się z prawdą. Średnia waga dziecka 2-miesięcznego to 4 kg- 6,5 kg, a 3-miesięcznego: 4,5 kg- 7,5 kg.

Mimo traumatycznego wyglądu młodej mamy po porodzie, jak sama przyznaje, najważniejsze jest, że ona i jej synek są cali i zdrowi. Wygląd jej oczu po krótkim czasie wrócił do normy i nie żałuje decyzji o porodzie siłami natury. 

Zobacz: W czasie parcia wypadły jej gałki oczne. Wszystko wróciło do formy po 6 tygodniach leczenia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza