Zamiast czekoladek, karnet do fizjoterapeuty. Mamy zdradzają 10 genialnych pomysłów na "push gift"

2022-09-13 12:15

Chcesz naprawdę zrobić przyjemność świeżo upieczonej mamie? A może sama właśnie urodziłaś i rodzina pyta, co ci kupić w prezencie? Oto 10 genialnych pomysłów na tzw. "push gifty", czyli podarunki dla młodej mamy zaraz po porodzie, które na pewno się jej przydadzą i sprawią większa przyjemność niż kwiaty czy kolejna paczka pieluch.

kobieta z dzieckiem
Autor: Getty Images

Młoda mama przeżywa trudne chwile – pierwsze tygodnie macierzyństwa są wymagające i męczące. Niewyspanie, lęk o dziecko, permanentny brak czasu dla siebie - zna to każda kobieta, która urodziła dziecko.

Dlatego jeśli ktoś pyta cię, co chcesz na prezent z okazji przyjścia na świat twojego maleństwa, wybierz coś, co złagodzi niedogodności i stres tego wyjątkowego, choć niełatwego okresu. Czyli poproś o coś praktycznego i przydatnego.

Kwiaty są piękne, a czekoladki słodkie i na pewno miło je dostać, ale z dzieckiem przy piersi na pewno marzysz o czymś innym. Nie wiesz jeszcze, co może ci się przydać? Oto kilka podpowiedzi.

Spis treści

  1. Długi przewód do ładowania telefonu i powerbank
  2. Wizyta fizjoterapeuty lub doradcy laktacyjnego
  3. Masażer stóp lub karku
  4. Termos do kawy lub herbaty
  5. Pani do sprzątania
  6. Puszysty koc
  7. Fajny dres
  8. Karty podarunkowe do restauracji dowożących jedzenie
  9. Kosze do przechowywania rzeczy
  10. Płatki pod oczy usuwające opuchliznę
Wszystko o baby shower

Długi przewód do ładowania telefonu i powerbank

Tak wiele razy młode matki są przywiązywane do kanap, łóżek lub leżaków podczas karmienia lub trzymania swoich dzieci. A czasami potrzebujemy trochę odwrócenia uwagi. Najgorzej jest, gdy umiera telefon i wpatrujesz się w ścianę i słuchasz warkotu laktatora. Długi, wysokiej jakości przewód ładujący i powerbank, który pozwoli go użyć w każdych okolicznościach i w każdym miejscu - to wybawienie.

Wizyta fizjoterapeuty lub doradcy laktacyjnego

Początki karmienia piersią są trudne, a pamiątki po ciąży i porodzie w postaci problemów zdrowotnych - częste i dokuczliwe. Możesz zapisać się do poradni laktacyjnej czy urofizjoterapeuty z NFZ, ale terminy będą pewnie dość odległe, a w takich przypadkach czas jest na wagę złota. Poproś o prezent w postaci wizyty prywatnej u specjalisty, który pokaże ci jak dbać o siebie po porodzie i ja rozwiązać problemy z kamieniem maluszka.

Czytaj również: Pomysły na prezent dla mamy od niemowlaka na jej pierwszy Dzień Matki

Co mają wspólnego obecność, suchy szampon i kubek termiczny? 16 małych rzeczy, które uszczęśliwią mamę

Masażer stóp lub karku

Fajnie byłoby dostać voucher na masaż, ale z malutkim dzieckiem przy piersi wizyta w SPA będzie raczej trudna. Rozwiązaniem jest kupno pasażera do stóp, który sprawi, że zrelaksujesz się i dasz odpocząć swoim obolałym stopom czy mięśniom szyi i karku w czasie karmienia piersią. Urządzeń tego typu na rynku jest masa, więc warto wcześniej zrobić mały reaserch.

Termos do kawy lub herbaty

Zimna kawa, którą zrobiłaś sobie 3 godziny temu, ale nie wypiłaś jej , bo dziecko zaczęło płakać, a potem trzeba było je nakarmić, przewinąć... To codzienność młodej mamy, którą może zmienić termos do kawy lub herbaty. Wystarczy, że zrobisz sobie ciepły napój rano, a potem tylko będziesz nalewać go do kubka, gdy zachce ci się pić. Gorąca herbata zawsze pod ręką i zawsze ciepła.

Pani do sprzątania

Na pewno ktoś ze znajomych lub rodziny ma w swoim telefonie numer do wspaniałej pani Krysi lub Irenki, która może wpaść raz na jakiś czas i ogarnąć dom świeżo upieczonej, niewyspanej i zmęczonej mamy. To żaden wstyd - masz w domu noworodka, więc nie masz sił ani czasu na dokładne sprzątanie, a czasem trzeba je przecież zrobić. Taki prezent w postaci czarodziejki od miotły i mopa to prawdziwy dar.

Puszysty koc

Młoda mama ma na pewno dziesiątki kocyków i otulaczy dla dziecka, ale może nie mieć ciepłego, puszystego koca dla siebie, którym otuli się nocą, gdy wstanie aby nakarmić dziecko. Nie ma nic lepszego niż otulanie się wraz z noworodkiem mięciutkim kocem.

Fajny dres

Dres to podstawowe ubranie świeżo upieczonej mamy - wygodne, miękkie, elastyczne, do domu i na spacer. niestety, po 9 miesiącach ciąży pewnie wszystkie dresy są już wyciągnięte i spłowiałe. Poproś o nowy, fajny dres w prezencie, taki, w którym nie będziesz wstydziła się wyjść na spacer lub przyjąć w domu położną środowiskową.

Karty podarunkowe do restauracji dowożących jedzenie

Czasem rodzina czy przyjaciele oferują się, że będą przywozić młodym rodzicom obiady, ale na pewno wygodniejsze jest podarowanie im karty podarunkowej do Uber Eats lub Pyszne.pl. Są takie i kupując je, można wybrać sumę, na którą będą opiewały. Karty podarunkowe do restauracji, które dostarczają posiłki to dla młodych rodziców prawdziwy skarb.

Kosze do przechowywania rzeczy

To fajny pomysł na prezent dla mamy, taki kosz zawsze się przyda. Można do niego włożyć brudne rzeczy, które trzeba zamieść do łazienki, albo pieluchy i ubranka, które przygotowujemy przed wyjściem do pediatry. Można w nich trzymać rzeczy dla dziecka lub siebie, zwiększając szanse na utrzymanie porządku w tym trudnym czasie.

Płatki pod oczy usuwające opuchliznę

Płatki żelowe to doskonały sposób na opuchnięte i zmęczone oczy, Wystarczy włożyć je do lodówki, trochę schłodzi, a potem wykonać okład. Wersja luksusowa płatków zawiera serum lub inne substancje kosmetyczne regenerujące skórę i zmniejszające obrzęk.

Nasi Partnerzy polecają