Ledwo zaczął przedszkole, a znów siedzi w domu? 6 pomysłów na zabawy dla 3-latka, które pozwolą ci odetchnąć

2022-09-16 14:18

Samodzielna zabawa, to umiejętność, której dziecko musi się nauczyć. Jeśli słyszysz nieustannie: "Mamo, pobaw się ze mną..." , to znaczy, że ten tekst jest dla ciebie. Oto 6 zabaw, które zajmą dziecko na dłuższą chwilę, a tobie pozwolą w tym czasie trochę odpocząć.

Dziewczynka nawlekająca makaron na patyczki
Autor: Getty images 7 pomysłów na samodzielną zabawę dla 3-latka - dzięki nim, będziesz mieć chwilę na kawę

Samodzielna zabawa to cenna umiejętność, którą dziecko nabywa z wiekiem. Jest istotna nie dlatego, że pozwala ci na chwilę wytchnienia, wypicie kawy czy ugotowanie obiadu.

To umiejętność istotna dla późniejszego rozwoju dziecka - uczy malca kreatywności, porządku, konsekwencji czy pewności siebie. Rozwija umiejętności motoryczne, poznawcze, sensoryczne, językowe.

Naucz trzylatka samodzielnej zabawy

Trzy lata to idealny wiek na naukę samodzielnej zabawy. Na tym etapie rozwoju dziecko uwielbia robić wszystko samo i po swojemu i coraz rzadziej domagają się od rodziców, aby towarzyszyli im w zabawie.  

Niestety, aby malec nauczył się sam bawić, potrzebuje treningu i pomysłowości rodziców. Warto podsuwać dziecku pomysły na takie zabawy, które nie tylko zajmą dziecko na chwilę, ale również będą sprzyjać jego rozwojowi. Takie właśnie propozycje znajdziesz niżej.

Czytaj również: Moje dziecko nie integruje się i bawi się samo. Czy coś z nim jest nie tak?

Kreatywne zabawy z dzieckiem bez telewizora - sposoby na pokonanie nudy w domowym zaciszu

Jak bawić się z dzieckiem plasteliną?