Babcia pochwaliła się, że 19-miesięczny wnuczek zna już cały alfabet. "Mały geniusz”

2023-05-19 12:26

Ten maluszek jeszcze dobrze nie mówi, ale zna już wszystkie litery alfabetu na wyrywki. Jego niesamowitym osiągnięciem w mediach społecznościowych pochwaliła się dumna babcia. Zdradziła także, w jaki sposób uczyła 19-miesięcznego chłopca liter.

Babcia pochwaliła się 19-miesięcznym wnuczkiem, który zna już cały alfabet. Mały geniusz”
Autor: Getty images/ Screen TikTok @mariakubera4 Babcia pochwaliła się 19-miesięcznym wnuczkiem, który zna już cały alfabet. "Mały geniusz”

W mediach społecznościowych co rusz wypływają wiadomości o niezwykle uzdolnionych maluszkach. Sami wielokrotnie opisywaliśmy takie historie na naszym portalu. Warta przypomnienia jest chociażby genialna 2-latka, która została najmłodszym członkiem Mensy czy 3-latek, który płynnie czyta i liczy w siedmiu językach.

Ostatnio w jednym z filmików zamieszczonych na TikToku pewna babcia pochwaliła się unikalnymi umiejętnościami swojego 19-miesięcznego wnusia - chłopiec zna cały alfabet.

Jak bawić się z dzieckiem plasteliną?

19-miesięczny chłopiec zna cały alfabet. „Mały geniusz”

W ponad 1,5-minutowym filmiku babcia pokazała, jak chłopiec raz za razem rozpoznaje na wyrywkowo pokazywanych przez nią puzzlach poszczególne litery alfabetu. Zadanie idzie mu nadspodziewanie płynnie i co najważniejsze – widać, że sprawia mu to wielką frajdę.

W jednym z komentarzy użytkowniczka zapytała babcię, w jaki sposób udało się jej nauczyć takiego maluszka alfabetu.

– Poprzez oglądanie książeczek z obrazkami i literkami np. auto, a obok literka "a" i dużo rozmowy z dzieckiem i zabawy, a nie bajki przed telewizorem – odpowiedziała.

Dodała także, że dzieci chłoną wiedzę od najmłodszych lat i nawet z najmniejszymi warto bawić się w edukacyjne zabawy. Jak przyznała przetestowała to już ze swoim starszym wnukiem.

– Mój ośmioletni wnuczek też był taki. W wieku 4 lat czytał, dodawał, odejmował, a rok później mnożył – dodała.

Czy warto tak wcześnie edukować dzieci? Zdania internautów podzielone

Pod adresem chłopca padło mnóstwo pozytywnych komentarzy. „Bardzo mądre dziecko”, „Mały geniusz”, „Jestem absolutnie oczarowana tym brzdącem” – pisali. Jak to zwykle jednak bywa w internecie, nie zabrakło także głosów krytyki. Kilka osób zarzuciło kobiecie, że w ten sposób pozbawia się dziecko dzieciństwa.

„Ale po co, na wszystko przyjdzie czas… nie rozumiem takich matek”.

"Pana Tadeusza już recytuje, czy dopiero jak będzie miał 38 miesięcy?".

"Będzie miał dzieciństwo? Czy nauka od urodzenia…" - pisali.

Kąśliwych komentarzy kobieta nie pozostawiła jednak bez odpowiedzi.

„Nie widzisz, że on się dobrze przy tym bawi i taka korzyść z tego, że czegoś się uczy” – podkreśliła.