Babcia z Tik Toka stała się guru dla porzuconych przez partnera mam. "Mój mąż zabrał mi wszystko"

2022-11-24 15:52

Starsza kobieta robi furorę na TikToku po tym, jak podzieliła się swoją szczerą historią o byciu młodą samotną matką. SJ Mendelson, która określa się też jako TikTokBubbie, odpowiedziała na film młodej kobiety, w którym ta płacze w samochodzie i prosząc o wskazówki, gdyż została „świeżo upieczoną samotną matką”.

Starsza kobieta i młodsza kobieta, sklejka
Autor: TikTok Babcia z Tik Toka stała się guru dla porzuconych przez partnera mam

Wideo, o którym mowa, zgromadziło niespełna 2 i pół miliona wyświetleń i ponad 47 tysięcy polubień. Społeczność TikTok, sama nadała seniorce-tiktokerce pseudonim  „TikTokBubbie”. 

Hitowe wideo zaczyna się od fragmentu filmiku zrozpaczonej kobiety, która została "samotną mamą". Tuż po nim, TikTokBubbie zaczyna, zgodnie z prośbą, swoje rady. Pod filmikiem, internauci napisali prawie 5 tysięcy komentarzy. Większość z nich to zachwyty nad życiową mądrością starszej kobiety, która w swoim bio określa się jako "zabawna starsza pani, zwolenniczka LGBTQ". 

Dowiedz się: "Będę wychowywać dziecko sama, czy sobie poradzę?" - studium uczuć samodzielnych mam

Jak ustala się opiekę nad dzieckiem po rozwodzie?

Przeczytaj: Gdy dziadkowie wtrącają się w wychowanie dziecka - co robić?

Jak wspomina 73-latka, będąca aktorką z zawodu, została porzucona przez męża pod koniec lat 80. i musiała zacząć wszystko od nowa.

W 1989 roku mój ówczesny mąż zostawił mnie i mojego 4,5-letniego syna, zabrał wszystko. Nie miałam nic. Wziął konto bankowe. Zabrał wszystko – zaczęła seniorka.

Następnie kontynuuje wyjaśnianie, że nie miała wyboru i musiała zacząć od nowa, wdzięczna, że ​​może teraz żyć po swojemu i nie musi martwić się opiniami i radami swojego byłego męża.

Zaczęłam więc od zera, z wdzięcznością, że nie muszę już słuchać jego głupiego gadania — wyjaśniła ze śmiechem. - Zrezygnowałam z kariery aktorskiej, którą kochałam, i zaczęłam sprzedawać żarówki przez telefon. Dobrze mi szło, więc udało mi się założyć swój własny biznes. Nie musiałam już dzielić się z nim pieniędzmi. Więc i ty dasz radę.” - komentowała pozytywnie seniorka. 

"Zabawna starsza pani", jak sama o sobie mówi, wspomina, że nie było łatwo, ale dała radę, kupowała meble i ubrania z drugiej ręki i jakoś stanęła na nogi. 

Filmik zrobił taką furorę na TikToku, że TikTokBubbie nagrała kolejny w podobnej tematyce. Mendelson podzieliła się jeszcze większą liczbą porad dla samotnych rodziców, opierając się na własnych doświadczeniach.

Najpierw zadbaj o siebie – poradziła. - Kiedy zadbasz o siebie, z powodzeniem zaopiekujesz się dzieckiem. I daj sobie czas z szukaniem kogoś nowego. Ja tak zrobiłam. Randkowałam sama ze sobą, kupowałam sama sobie kwiaty, chodziłam ze sobą do kina, gdy mój syn był z ojcem. 

Internauci są tego samego zdania, co TikTokBubbie: 

Dokładnie!! Skup się na tu i teraz, a nie na tym, jaka będzie przyszłość z następnym facetem! - podsumował pewien internauta.

A wy, co sądzicie o życiowych poradach seniorki z TikToka?

Przeczytaj: Kochamy ich, ale potrafią być nieznośni - 20 toksycznych tekstów Babć i Dziadków

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza