Chcieli ujawnić płeć trzeciego dziecka. Omal nie stracili pierwszego

2023-08-02 15:37

Postanowili ujawnić płeć trzeciego dziecka na nagraniu w mediach społecznościowych. Emocje były tak duże, że nie zauważyli tego, co dzieje się z ich pierwszym synem. Mało brakowało, a doszłoby do tragedii.

Ujawnienie płci dziecka
Autor: Getti Images/Screen/TikTok/@theobaldpartyof5 Chcieli ujawnić płeć trzeciego dziecka. Omal nie stracili pierwszego

Ujawnienie płci dziecka to już dość popularny trend w mediach społecznościowych. Niebieski kolor zawsze symbolizuje chłopca, a różowy dziewczynkę. Sposób ujawnienia płci dziecka jest bardzo różny. Niektórzy wybierają tort, po którego przekrojeniu ukazuje się dany kolor. Inni przekuwają balony, z których wylatuje kolorowe konfetti. Popularne są także balony zamknięte w ogromnych pudłach.

Peg i Nick Theobald zdecydowali się na babeczki z nadzieniem w kolorze płci dziecka, którego się spodziewają. Kobieta marzyła o córeczce, bo miała już dwóch chłopców. 8-letniego Adlera i 10-letniego Eversona.

Nie spodziewali się jednak, że ujawnienie płci trzeciego dziecka wywoła tyle emocji i omal nie doprowadzi do tragedii.

Zobacz także: Mamy wciąż polecają sobie metodę Ramziego. Czy położenie łożyska faktycznie wskazuje na płeć dziecka?

Jak zaplanować płeć dziecka?

„Ledwo przeżyliśmy”

Nagranie na TikToku na profilu @theobaldpartyof5 zdobyło już ponad 17 milionów wyświetleń. Widzimy na nim, że cała rodzina angażuje się w uroczyste ujawnienie płci trzeciego dziecka. Na pierwszym planie widzimy dwóch chłopców, trzymających w dłoniach białe babeczki. Z tyłu stoją rodzice. Mama odlicza, aby każdy wziął dużego kęsa, gdy doliczy do trzech.

Po odsłonięciu kolorowego środka żadne z nich nie kryje radości. Wszyscy chcą uścisnąć mamę, która tym razem spodziewa się upragnionej dziewczynki. Wszyscy poza najstarszym synem, który chcąc pokazać kęs z różowym lukrem, nagle zaczyna się dusić.

„Nie mogę oddychać”

Chłopiec uśmiecha się, ale w pewnej chwili łapie się za gardło i zanosi się kaszlem. Próbuje złapać oddech, ale wciąż jest odwrócony w stronę kamery, a rodzice w euforii nie zauważają, że dzieje się coś groźnego.

Sama Peg z całej tej radości nie może złapać oddechu. Mówi do męża, że nie może oddychać, ale w tym samym czasie jej najstarszy syn odwraca się i próbuje dać znać, że zadławił się kawałkiem babeczki.

- Wszystko w porządku? O mój Boże, wszystko w porządku? – pyta zatroskana mama, która w końcu dostrzega, co się dzieje.

Ojciec chłopca zachęca go do wzięcia głębokiego oddechu, po czym chwilę później wyłącza kamerę.

„Nasza rodzina ledwo przeżyła babeczkę”

Pod nagraniem umieszczono napis: „Zobacz, jak nasza rodzina ledwo przeżyła babeczkę”. Mamy więc pewność, że nikomu nic się nie stało i wszystko zakończyło się dobrze.

Wielu internautom nie było jednak do śmiechu po obejrzeniu filmu.

"Prawie straciłaś swoje dziecko" – napisała jedna z internautek.

„Jakim cudem nikt tego nie zauważył?” – dziwiła się inna.

Internauci zauważyli również, że radzenie komuś, kto się zadławił, aby wziął głęboki oddech, to nie najlepszy sposób. Zamiast tego powinno się zachęcać osobę do kaszlu i udzielić niezbędnej pierwszej pomocy przy zadławieniu.

Czytaj także: To powinien umieć każdy rodzic. Ratownik medyczny pokazuje, co robić, gdy dławi się niemowlę

Jej synek zadławił się czymś, co "nie wzbudzało podejrzeń". Mama ostrzega

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza