Dominika Gwit pozuje z brzuskiem i chwali się plusami ciąży. "Dzieciątko rośnie, a ja maleję"

2022-09-08 11:30

Dominika Gwit to jedna z tych gwiazd, które na oczach całej Polski chudły. Aktorka, która w pewnym momencie diety była wyjątkowo szczupła, po czasie jednak wróciła do dawnego wyglądu, deklarując, że postanawia akceptować siebie w pełni. Kontynuowała owocną karierę, wyszła za mąż, a ostatnio poinformowała o wyczekiwanej ciąży. Teraz, w odmiennym stanie, jak sama twierdzi - trochę schudła.

Dominika Gwit
Autor: Instagram/ @dominikagwit Dominika Gwit w ciąży promienieje.

Dominika Gwit początkowo pracowała, jako dziennikarka. Później dopiero zdała egzamin aktorski i to przy tym zawodzie została. Znana jest z takich filmów jak "Galerianki", czy popularnych seriali - jak "Przepis na życie". Od 2016 roku jest w związku z Wojciechem Dunaszewskim, montażystą telewizyjnym, z którym wzięła ślub w 2018 roku. 

Aktorka od lat otwarcie zmaga się z zespołem metabolicznym. W pewnym momencie przeszła na dietę i drastycznie schudła. Po jakimś czasie jednak znów wróciła do rozmiarów plus-size. Teraz, będąc w ciąży nieco "zmalała". To dobre i zgodne z zaleceniami lekarzy. 

Blogosfera czyta i poleca: @dominikagwit o książce „Nigdy nas tu nie było”, Andrei Bartz

Zobacz też: "Jestem otyłą ciężarną". Możesz czuć się dobrze i wyglądać pięknie, ale to nadal ciąża podwyższonego ryzyka

Zajście w ciążę nie było dla Dominiki Gwit proste. Jak sama przyznała, leczyła sie w klinice zajmującej się problemem niepłodności.

Nasza radość nie zna granic. Czekaliśmy na to od wielu lat. Wszyscy jesteśmy zdrowi i najlepiej zaopiekowani przez wybitnych lekarzy (...) - pisała swego czasu na Instagramie. 

Będąc pod stałą kontrolą lekarską, aktorka z pewnością dba też o zdrowie. To normalne, że lekarze zalecają, by ciężarna z otyłością w ciąży nie przytyła, a nawet schudła. W zależności od ilości nadprogramowych kilogramów, najlepiej 7-8 kg. Każdy kilogram mniej ułatwia bowiem zarówno prowadzenie ciąży jak i sam poród. 

Dowiedz się: Przestańcie komentować nasze brzuchy i wygląd w ciąży

Tak też dzieje się w przypadku Dominiki Gwit, która z entuzjazmem oczekuje na pierwsze dziecko.

Dzieciątko rośnie , a ja trochę maleję , to też lubię. - napisała na swoim instagramowym profilu.

Internauci zgodnie przyznają, że aktorka promienieje w tym wyjątkowym czasie i zasypują ją komplementami.

  • Wyglądasz kwitnąco
  • Piękna, pozytywna Kobieta
  • W ciąży wygląda Pani naprawdę pięknie, tak... słoneczne

A Wy w swoich ciążach - przytyłyście, czy schudłyście?

Sprawdź: "Ale jesteś wielka", "Czekasz na bliźniaki?". Ta mama otwarcie mówi o #bodyshamingu w ciąży