Drugie imię Donalda Tuska jest uwielbiane przez rodziców. Jedno z najpopularniejszych w Polsce

2023-11-15 12:00

Drugie imię Donalda Tuska wiele osób poznało podczas uroczystego ślubowania, które posłowie składali na inauguracji Sejmu X kadencji. Od kilku lat imię to jest wręcz uwielbiane przez rodziców. W 2022 roku zajęło 5 miejsce wśród najczęściej wybieranych imion dla chłopców w Polsce.

Donald Tusk
Autor: Screen/Instagram/@donaldtusk Drugie imię Donalda Tuska jest uwielbiane przez rodziców. Jedno z najpopularniejszych w Polsce

Inauguracja Sejmu X kadencji, która odbyła się 13 października, przyciągnęła przed telewizory wielu widzów. Kamery uchwyciły składanie ślubowania przez każdego posła w tym lidera Koalicji Obywatelskiej – Donalda Tuska.

To właśnie wtedy wiele osób dowiedziało się, że drugie imię przewodniczącego KO to Franciszek. Jedno z najpopularniejszych imion dla chłopców w Polsce.

Zobacz także: Oto nowy król, Polacy go pokochali. Najnowszy ranking imion dla dzieci 2023

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.

Franciszek – to imię jest hitem

Imię Franciszek w ostatnich latach jest prawdziwym hitem. Rodzice pokochali je do tego stopnia, że od wielu lat Franciszek jest na szczycie najczęściej wybieranych imion dla chłopców w Polsce.

W 2022 roku imię Franciszek wybrano dla 5696 dzieci, rok wcześniej dla 6629. Co więcej, w pierwszej połowie 2023 roku imię Franciszek wciąż utrzymuje 5 miejsce, gdyż nadano je już 2525 razy.

Franciszek – znaczenie imienia

Imię Franciszek pochodzi z języka włoskiego. Pochodzi od określenia „francesco”, czyli „Francuz”, „Francuzik”. Kupiec Piotr Bernardone nazwał tak swojego syna po powrocie z Francji do Asyżu. Wkrótce wszyscy zaczęli nazywać chłopca Franciszek.

Popularność tego imienia wzrosła po kanonizacji świętego Franciszka z Asyżu. W Polsce imię Franciszek stało się niezwykle popularne w XVIII wieku. Dziś wraca do łask.

Franciszek – charakterystyka imienia

Franciszek jest osobą upartą, ale szczerą i prostoduszną. Zawsze staje w obronie słabszych. Jest lojalny, odważny i pewny swoich wartości. Nie boi się głośno mówić tego, co myśli i nie przejmuje się opinią innych osób. Twardo broni swojego zdania.

Franciszek jest osobą, która dotrzymuje danego słowa. Dobrze się sprawdza na kierowniczych stanowiskach i zarządzaniu ludźmi. Jest dobrym szefem, choć bywa dość surowy.

Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, gdzie chętnie odpoczywa z najbliższymi.

Imię Franciszek pasuje do chłopców urodzonych w znaku zodiaku Raka, Koziorożca, Panny i Byka.

Franciszek – imieniny

Franciszek to nie tylko popularne imię dla chłopca, ale również jeden z liderów jeżeli chodzi o ilość obchodzonych imienin. Franciszek obchodzi imieniny aż 35 razy w roku.

15 stycznia, 24 stycznia, 02 lutego, 17 lutego, 08 marca, 02 kwietnia, 09 kwietnia, 06 maja, 11 maja, 24 maja, 03 czerwca, 04 czerwca, 17 czerwca, 20 czerwca, 14 lipca, 25 lipca, 04 sierpnia, 21 sierpnia, 02 września, 09 września, 10 września, 12 września, 16 września, 17 września, 20 września, 25 września, 29 września, 30 września, 4 października, 10 października, 29 października, 24 listopada, 27 listopada, 29 listopada i 03 grudnia.

Ciekawostki związane z imieniem Franciszek

  • Imię Franciszek jako drugie nosił także Chopin.
  • Szczęśliwy kamień – obsydian śnieżny, ametyst.
  • Szczęśliwa liczba – 4.
  • Szczęśliwe drzewo – drzewo cytrynowe.
  • Kolor – niebieski.

Czytaj także: Rzadko spotykane imiona dla chłopców. Oto 20 wyjątkowych propozycji

Jak Antek, Franek i Staś - 21 ponadczasowych imion dla chłopców

Nowoczesne imiona dla chłopców i dla dziewczynek

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza