Dzieci kochają nuggetsy z McDonald’s. Były pracownik zdradził, czym je faszerują

2023-08-22 14:31

Kurczaki McNuggets to jedno z ulubionych dań dzieci serwowane w restauracjach McDonald's. Choć są dość drogie (cena 6 sztuk to aktualnie koszt aż 18,90), rodzice kupują je, by ich dzieci zjadły „zdrowe białko” pochodzące z mięsa z kurczaka. To błędne myślenie – podkreśla były pracownik sieci i punktuje marketingowe sztuczki restauracji.

Dzieci kochają nuggetsy z McDonald’s. Były pracownik zdradził, czym je faszerują
Autor: Getty images Dzieci kochają nuggetsy z McDonald’s. Były pracownik zdradził, czym je faszerują

- Wyjątkową cechą Chicken McNuggets jest to, z czego są zrobione, czyli z mięsa kurczaka. Tymczasem tak nie jest. To jedynie bardzo prosta sztuczka z branży marketingu i komunikacji - mówi były pracownik PR McDonald's w serialu dokumentalnym „ZDFzeit” stacji ZDF, cytowany przez portal tz.de.

Niebezpieczne słodycze: Te składniki słodkości mogą zaszkodzić dziecku

Jak prawidłowo wspierać odporność małego dziecka dietą?

Ile jest kurczaka w Chicken McNuggets?

W rzeczywistości, jak się spojrzy na skład nuggetsów (oficjalnie do wglądu na stronie McDonald's), to okazuje się, że mięso z kurczaka nie stanowi nawet połowy produktu. Ze względu na swoją cenę pierś z kurczaka to tylko 46 proc. Chicken McNuggets. Resztę składu stanowią zaś: woda, mąka (pszenna, kukurydziana), oleje roślinne (słonecznikowy i rzepakowy), semolina durum pszenna, sól, naturalne aromaty oraz przyprawy. Wśród alergenów, które zawiera podaje się pszenicę i seler. Może też zawierać śladowe ilości owsa i mleka (w tym laktozy).

Według informatora, na którego powołują się twórcy dokumentu ZDF, sieć McDonald's zamiast drogiego kurczaka w składzie Chicken McNuggets wybiera tanie wypełniacze, bo w ten sposób może zwiększyć zysk ze sprzedaży tego dania.

Mając świadomość, ile mięsa jest w składzie nuggetsów z McDonald’s, ich cena po ostatnich podwyżkach w tym roku, wydaje się dla konsumenta wygórowana. Za najmniejsze opakowanie (6 szt.) zapłacimy aż 16,90 zł, za 10 sztuk 19,90 zł, a za największe pudełko (20 szt.) 30,90 zł.

Tak trujesz swoje dziecko. Ulubione śniadanie maluchów może powodować raka jelit - dowodzą badania