"Przy dużej prędkości zostałaby mokra plama". Tak wiózł dziecko, musiał interweniować inny kierowca

2022-10-03 14:08

Na youtubowym kanale "STOP CHAM" pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie jednego z kierowców. Przewoził on dziecko bez fotelika i bez pasów, a na dodatek pozwalał mu wychylać się przez otwartą szybę, gdy auto jechało z dużą prędkością. Co ciekawe, sam kierowca nie poczuł wagi zagrożenia. Gdy inny kierowca zwrócił mu uwagę, odpowiedział: „Niech pan już nie przesadza”.

Dziecko bez pasów i fotelika wychyla się przez okno rozpędzonego samochodu. A ojciec? „Niech Pan nie przesadza”
Autor: Youtube, screen STOP CHAM Dziecko bez pasów i fotelika wychyla się przez okno rozpędzonego samochodu. A ojciec? „Niech Pan nie przesadza”

Nagranie do właściciela kanału „STOP CHAM” wysłał kierowca, który jechał tuż za samochodem z dzieckiem i nagrał całą sytuację kamerką samochodową. Zdarzenie miało miejsce w Sosnowcu. W ciągu zaledwie dwóch dni obejrzano go ponad 110 tysięcy razy.

Przeczytaj: Zapinasz w ten sposób pasy dziecku? Ten błąd może kosztować życie!

Jak zapinać dziecko w foteliku?

„Bez fotelika, bez pasów, to można popatrzeć przez okno”

Na filmie widać, jak srebrny samochód stoi na czerwonym świetle, a dziecko siedzące na przednim siedzeniu samochodu wychyla się przez otwartą szybę. Nawet gdy samochód rusza, dziecko w dalszym ciągu wystawia głowę poza pojazd, a rodzic nie interweniuje. W pewnym momencie auto mocno przyśpiesza i wykonuje manewr wyprzedzania. Takie skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, zmusza kierowcę nagrywającego całe zajście do interwencji. Gdy ojciec z dzieckiem zatrzymują się na kolejnym czerwonym świetle, kierowca wysiada ze swojego auta i zwraca rodzicowi uwagę.

„Ja: Czy widzi Pan że pana dziecko nie jest zapięte i nie dużo brakuje żeby wypadło przez szybę? On: Odwrócił się i kazał usiąść dziecku. Brak fotelika i pasów oczywiście. Dziecko w dalszym ciągu się nie zapięło. Ja: Czy Pan zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji? Oo: Niech Pan już nie przesadza…” - opisuje całą sytuację autor nagrania.

„W przypadku szybkiego stopu dzieciak traci głowę”

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których obserwatorzy chwalili postawę autora nagrania, jednocześnie nie zostawiając suchej nitki pod adresem ojca dziecka.

„Brawo za reakcję. Przy dużej prędkości dzieciak mógłby wypaść i zostałaby z niego mokra plama. Swoją drogą opiekun dziecka nieodpowiedzialny. Fotel i pasy obowiązkowe w tej sytuacji!”

„Pewne osobniki człowiekopodobne nie nauczą się, dopóki sami nie doświadczą wypadku, kalectwa lub innego zmieniającego życie wydarzenia.”

„W przypadku szybkiego stopu dzieciak traci głowę – dosłownie.”

„Wystarczy niebezpieczna sytuacja na drodze, gwałtowne hamowanie, kolizja...ktoś na czerwonym na pełnej..wjedzie mu w kufer i dziecko traci głowę… ale podejście jest takie - mnie to nie spotka, to tylko w tv newsach takie rzeczy.”

„Ciekawe, czy jakby dzieciak wypadłby, to też by powiedział policji i lekarzom, by nie przesadzali?”

„Wszystko do czasu, czasem jednak jest za późno, aby coś poprawić...”

„Filmik powinien trafić nie tylko na policję ale i do sądu rodzinnego”- pisali oburzeni.

Przeczytaj także: Wozisz w ten sposób niemowlę samochodem? Oto błąd, który popełnia wielu rodziców!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza