"Przy dużej prędkości zostałaby mokra plama". Tak wiózł dziecko, musiał interweniować inny kierowca

2022-10-03 14:08

Na youtubowym kanale "STOP CHAM" pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie jednego z kierowców. Przewoził on dziecko bez fotelika i bez pasów, a na dodatek pozwalał mu wychylać się przez otwartą szybę, gdy auto jechało z dużą prędkością. Co ciekawe, sam kierowca nie poczuł wagi zagrożenia. Gdy inny kierowca zwrócił mu uwagę, odpowiedział: „Niech pan już nie przesadza”.

Dziecko bez pasów i fotelika wychyla się przez okno rozpędzonego samochodu. A ojciec? „Niech Pan nie przesadza”
Autor: Youtube, screen STOP CHAM Dziecko bez pasów i fotelika wychyla się przez okno rozpędzonego samochodu. A ojciec? „Niech Pan nie przesadza”

Nagranie do właściciela kanału „STOP CHAM” wysłał kierowca, który jechał tuż za samochodem z dzieckiem i nagrał całą sytuację kamerką samochodową. Zdarzenie miało miejsce w Sosnowcu. W ciągu zaledwie dwóch dni obejrzano go ponad 110 tysięcy razy.

Przeczytaj: Zapinasz w ten sposób pasy dziecku? Ten błąd może kosztować życie!

Jak zapinać dziecko w foteliku?

„Bez fotelika, bez pasów, to można popatrzeć przez okno”

Na filmie widać, jak srebrny samochód stoi na czerwonym świetle, a dziecko siedzące na przednim siedzeniu samochodu wychyla się przez otwartą szybę. Nawet gdy samochód rusza, dziecko w dalszym ciągu wystawia głowę poza pojazd, a rodzic nie interweniuje. W pewnym momencie auto mocno przyśpiesza i wykonuje manewr wyprzedzania. Takie skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, zmusza kierowcę nagrywającego całe zajście do interwencji. Gdy ojciec z dzieckiem zatrzymują się na kolejnym czerwonym świetle, kierowca wysiada ze swojego auta i zwraca rodzicowi uwagę.

„Ja: Czy widzi Pan że pana dziecko nie jest zapięte i nie dużo brakuje żeby wypadło przez szybę? On: Odwrócił się i kazał usiąść dziecku. Brak fotelika i pasów oczywiście. Dziecko w dalszym ciągu się nie zapięło. Ja: Czy Pan zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji? Oo: Niech Pan już nie przesadza…” - opisuje całą sytuację autor nagrania.

„W przypadku szybkiego stopu dzieciak traci głowę”

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których obserwatorzy chwalili postawę autora nagrania, jednocześnie nie zostawiając suchej nitki pod adresem ojca dziecka.

„Brawo za reakcję. Przy dużej prędkości dzieciak mógłby wypaść i zostałaby z niego mokra plama. Swoją drogą opiekun dziecka nieodpowiedzialny. Fotel i pasy obowiązkowe w tej sytuacji!”

„Pewne osobniki człowiekopodobne nie nauczą się, dopóki sami nie doświadczą wypadku, kalectwa lub innego zmieniającego życie wydarzenia.”

„W przypadku szybkiego stopu dzieciak traci głowę – dosłownie.”

„Wystarczy niebezpieczna sytuacja na drodze, gwałtowne hamowanie, kolizja...ktoś na czerwonym na pełnej..wjedzie mu w kufer i dziecko traci głowę… ale podejście jest takie - mnie to nie spotka, to tylko w tv newsach takie rzeczy.”

„Ciekawe, czy jakby dzieciak wypadłby, to też by powiedział policji i lekarzom, by nie przesadzali?”

„Wszystko do czasu, czasem jednak jest za późno, aby coś poprawić...”

„Filmik powinien trafić nie tylko na policję ale i do sądu rodzinnego”- pisali oburzeni.

Przeczytaj także: Wozisz w ten sposób niemowlę samochodem? Oto błąd, który popełnia wielu rodziców!