Genialny pomysł mamy - tak zabezpieczyła kuchnię przed dzieckiem!

2022-03-11 13:52

Dziecko w kuchni równa się zagrożenie. Dlatego kupujemy blokady na kuchenki i inne zabezpieczenia, mające na celu uchronić malca przed poparzeniem. Pewna mama poradziła sobie w inny sposób. To genialne, co wymyśliła!

Genialny pomysł mamy - tak zabezpieczyła kuchnię przed dzieckiem!
Autor: Getty images Genialny pomysł mamy - tak zabezpieczyła kuchnię przed dzieckiem!

Płonące palniki na kuchence, zupa bulgocąca w garnku, rozgrzany piekarnik... to tylko niektóre z zagrożeń, jakie czyhają na małe dziecko w kuchni. Aby uniknąć nieprzyjemnych, a czasem groźnych wypadków, stworzono blokady i zabezpieczenia, które zmniejszają ryzyko zagrożenia. 

Ale mamie, która na tiktoku podpisuje się @tweetn, blokady są niepotrzebne. Kobieta wymyśliła genialny sposób na zatrzymanie swojego synka z dala od niebezpiecznych urządzeń i sprzętów kuchennych. Czego użyła? Zwykłej taśmy malarskiej, która stwarza bardziej psychiczna niż fizyczną barierę dla jej dziecka. 

Na filmie widać, jak dziecko chodzi po kuchni omijając obszar wydzielony niebieską taśmą naklejona na podłodze. Ta granica, której - w praktyce - przekroczenie nie sprawia najmniejszej trudności nawet dziecku, dla chłopca stało się barierą nie do pokonania. Zobaczcie to na filmiku!

W komentarzach pod filmem inne mamy piszą, że skopiowały genialny pomysł @tweetn, ale podkreślają też, że nie na wszystkie dzieci on działa i nie od razu. Mimo to radzą spróbować. W końcu każda dodatkowa blokada, która ma zapewnić bezpieczeństwo naszemu dziecku, jest warta wypróbowania. 

Czytaj również7 praktycznych gadżetów do kuchni, które naprawdę się przydają

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w jego własnym domu?

Bezpieczne zabawki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza