"Jestem twoją babcią" - mówi dwulatka do mamy. Straszne? Takich historii jest więcej

2023-03-20 15:39

Ten filmik z TikToka stał się viralem. 2-letnia dziewczynka o imieniu Ella znalazła w domu swojej babci stare zdjęcie przedstawiające jej prababcię i praprababcię. Dziecko na nagraniu wskazuje starszą z kobiet i mówi do matki - "to ja, jestem twoją babcią". Choć wydaje się to nieprawdopodobne, jest jednak kilka szczegółów, które sprawiają, że mama dziewczynki wierzy w jej słowa.

2-latka mówi do matki, że jest wcieleniem jej babci.
Autor: Facebook/XpedienteParanormalOficial 2-latka mówi do matki, że jest wcieleniem jej babci.

To, że dzieci "widzą więcej", mają zdolności paranormalne, albo że są znacznie bardziej uduchowione od dorosłych, to opinia, powtarzana od pokoleń. Osoby racjonalnie podchodzące do świata tłumaczą dziwne zachowania i słowa dzieci ich bujną wyobraźnią. Rodzice, którzy lepiej od innych znają swoje maluchy, często jednak wierzą w ich słowa. Tak było z mamą 2-letniej Elli, prowadzącą profil na TikToku o nazwie @gi_gi2016. 

Przeczytaj też: Mama zobaczyła "ducha" w łóżeczku swojego dziecka. Później dokonała niesamowitego odkrycia

Co potrafi 2-letnie dziecko?

Dowiedz się: Sceny, jak z horroru, które zobaczyła niania elektroniczna - twój bąbelek też tak wygląda?

Filmiki na którym młoda mama, pokazała szokujące wyznanie swojej córki zyskał na tyle dużą popularność, że @gi_gi216 zamieniła swoje konto na całkowicie prywatne. To jednak nie przeszkadza filmikowi w dalszym rozprzestrzenianiu się po internecie. Ella, wielokrotnie wskazuje na nim na zdjęcie prababci @gi_gi216, mówiąc jej: „To ja!”.

- Nigdy wcześniej nie widziała tego zdjęcia i nie mogła wiedzieć, że to moja babcia i prababcia – napisała mama dziewczynki w jednym z komentarzy pod wideo.

W racjonalnym wytłumaczeniu słów dziewczynki przeszkadza też fakt, że wybrała starszą i mniej "atrakcyjnie" ubraną kobietę z dwóch, które pojawiły się na zdjęciu. Trudno zatem stwierdzić, że mówienie "to ja" było wynikiem czystej fascynacji ze strony 2-latki

Część odbiorców uważa, że nie ma co za bardzo zgłębiać słów dzieci, które niekiedy fantazjują, albo nie umieją wyrażać swoich myśli. Inni jednak przytaczają historie z udziałem własnych pociech, które wskazują na to, że - według nich - reinkarnacja istnieje.

- Mój syn jest moją matką. Pewnego dnia nazwał mnie lalką… Prawie spadłam z krzesła… ona nie żyje od 10 lat [i] NIKT nie wie, że tak mnie nazwała - napisała pewna kobieta.

- Moja córka wielokrotnie powtarzała: „Kiedy byłaś w moim brzuchu” lub „Kiedy byłaś moją córką”… moja mama zmarła, gdy miałam 5 lat – skomentowała inna.

- Moja córka jest moim dziadkiem. Śpiewa jego gangsterskie piosenki z salonu fryzjerskiego. Nawet ja ich nie znam - dodała jeszcze jedna użytkowniczka, pisząc o tym, że jej dziadek zmarł na dwa lata przed narodzinami córki.

Na TikToku pojawiają się też komentarze osób z kręgu spirytystów. Użytkowniczka Megan Alisa, podająca się za medium, twierdzi, że takie historie są naturalne, a umysły dzieci potrafią nawet pamiętać swoją śmierć z poprzedniego życia, jednak później wraz z rozwojem umysłu te wspomnienia są racjonalizowane i zapominane. 

O takich opowieściach dzieci pisaliśmy już wcześniej. Czasem maluchy opowiadają o czymś, czego nie mogły być świadkami, albo o miejscach, których nie mogły widzieć. Wybrałyśmy 10 opowieści z Reddit, które najbardziej podobały się nie tylko nam, ale i użytkownikom serwisu. Oto one: