Katolicka influencerka twierdzi, że nie można współżyć w ciąży. "To grzech"

2023-04-28 16:15

Katoinfluencerka często porusza w mediach społecznościowych tematy związane z religią, aborcją i seksem. Tym razem otwarcie powiedziała, że współżycie w ciąży to grzech, nawet będąc w związku małżeńskim.

Katolicka influencerka
Autor: Instagram/@najjjka Katolicka influencerka twierdzi, że nie można współżyć w ciąży. Według niej to grzech

24-letnia Natalia z Rybnika prowadzi swój profil na Instagramie @najjjka, na którym zaznacza, że jest wierzącą i praktykującą katoliczką. Już w opisie podkreśla, że „Żyje z Bogiem”. W postach możemy poznać jej zdanie na temat aborcji, masturbacji, LGBT i seksu. Wśród nich znajdą się również treści wyjaśniające, jak mówi się na Śląsku, a także triki ułatwiające zaparzenie herbaty.  

Tym razem katolicka influencerka podczas odpowiedzi na pytania fanów, wyjaśniła na InstaStory, dlaczego uważa, że współżycie w ciąży, nawet w małżeństwie, jest grzechem.

Zobacz także: Seks w ciąży. Fakty i mity na temat seksu w ciąży

Masz obawy przed uprawianiem seksu w ciąży? Zobacz, dlaczego powinnaś je porzucić!

Seks w ciąży

Seks przed ślubem jest wbrew Bogu

Influencerka wielokrotnie wypowiadała się, że współżycie przed ślubem jest wbrew Bogu. W odpowiedzi na zapytanie internautów, jak sobie radzi z popędem, mówiła, że jak każda kobieta odczuwa pokusy.

Podkreślała jednak, że daje radę. Najlepszym według niej sposobem na zachowanie czystości jest zajęcie się czymś innym. Kilka tygodni temu wspominała, że nie ma obecnie chłopaka, przez co jest jej znacznie łatwiej nad tym zapanować.

Jak byłam w związku, to po prostu musieliśmy coś zacząć robić. Wyjść na spacer, iść do kina. Tak, żeby nie siedzieć sam na sam, bo wtedy te pokusy są największe

— wyjaśnia.

Zaznacza także, że bardzo dużo się modli, aby być silną i wytrwałą w tej czystości.

Współżycie w ciąży

Według Natalii nie tylko współżycie przed ślubem jest grzechem, ale także seks w ciąży. Co więcej, powinna się od tego powstrzymać także para, która jest w związku małżeńskim.

Na InstaStory wyjaśniła swój pogląd tymi słowami:

Ja już kiedyś powoływałam się na swojego znajomego księdza, który opowiadał mi, jak ważna jest czystość, którą zachowuje małżeństwo w trakcie ciąży. Tutaj chodzi o duszę dziecka. Że mamy duszy dziecka nie narażać na grzech związany z nieczystością.

Katolicka influencerka
Autor: Instagram/@najjjka Według Influencerki seks w ciąży jest grzechem.

Ksiądz jest innego zdania

Kilka lat temu influencerka podejmowała już temat seksu w ciąży, nazywając to grzechem, jeżeli para jest w związku małżeńskim. Wówczas popularny na TikToku ksiądz Sebastian Picur, odpowiedział:

Współżycie w ciąży małżonków sakramentalnych nie jest grzechem, ponieważ oni nie wykluczają życia, a ciąża wskazuje na to, że są otwarci na przyjęcie nowego życia. Jeżeli małżonkowie podejmują współżycie w dniach niepłodnych, ale ogólnie są otwarci na życie, to nie popełniają grzechu.

Wyjaśnił, że swoimi wypowiedziami może wprowadzić ludzi w błąd. Zachęcił do wcześniejszego konsultowania się z kimś bardziej kompetentnym w sprawach teologicznych i moralnych.

Czytaj także: Czy istnieje idealny wiek na zawarcie małżeństwa? Naukowcy twierdzą, że tak

Seks podczas owulacji a płeć dziecka - wypróbuj kalkulator płci dziecka

Współżycie w ciąży: czy znasz odpowiedzi na najważniejsze pytania? [TEST]