Koszmarne sceny w parku linowym. 6-latek spadł z 12-metrów

2023-07-06 13:53

Większość nieco starszych dzieci kocha parki linowe, które na całym świecie biją rekordy popularności. Zwłaszcza w wakacje wydają się one być idealną rozrywką dla całej rodziny. Choć zabezpieczenia w większości takich miejsc są wyjątkowo mocne, to zdarzają się też wypadki, podobne do tego. 6-letni chłopiec ledwo uszedł z życiem po pęknięciu uprzęży.

Ekscytujące chwile w parku linowym.
Autor: Getty Images/ Twitter screenshot Ekscytujące chwile w parku linowym.

Całą dramatyczną akcję nagrali rodzice 6-latka z Meksyku, którzy pełni entuzjazmu dopingowali go, obserwując jego trasę z dołu. Śmiechy i zachwyty, dosłownie w jednej chwili zamieniły się w rozpaczliwy wrzask, gdy uprzęż Césara Moreno niespodziewanie pękła. Choć chłopiec spadł z 12 metrowej trasy, cudem przeżył. Gdyby zabezpieczenia zawiodły w innym momencie przejścia przez park, chłopczyk z pewnością by zginął. 

Sprawdź: Nie "zepsuj" swego dziecka w wakacje. Tych błędów nie wolno ci popełnić

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Dowiedz się: Wkraczamy do świata magii i superbohaterów! Julinek Park zaprasza na weekend pełen iluzji

To cud, że chłopiec spadł akurat w tym miejscu

Do wypadku doszło w niedzielę, 2 lipca w parku Amazonian Expedition w Fundidora w północno-wschodnim Meksyku. Chłopiec był podczas zjazdu tyrolką, gdy jego uprzęż nie wytrzymała, a wówczas runął w dół z 12 metrów wysokości.

Nie miałby szans na przeżycie, gdyby nie fakt, że spadł w miejscu pod którym stworzono sztuczne jezioro. Uderzając w taflę wody, przeżył upadek. Mimo to, mógł się utopić, bo w pobliżu nie było nikogo z obsługi, kto pomógłby mu wydostać się z wody.

Park jest w trakcie kontroli

Na ratunek dziecku rzucił się inny klient parku rozrywki. Z relacji świadków wynika, że obydwaj o mały włos się nie utopili. 

Park tymczasowo zamknięto, a firma kontrolująca stan tyrolek jest w trakcie wykonywania przeglądu. Władze parku deklarują, że pozostaną w kontakcie z rodziną chłopca, aby zapewnić mu wsparcie niezbędne w zaistniałej sytuacji. 

Sprawdź: Co można robić w wakacje? Aquaparki, parki rozrywki, letnie zajęcia dla dzieci