Ksiądz mówi o rodzicielstwie. "Muszę się wam do czegoś przyznać. Jestem ojcem"

2023-04-13 16:22

Coraz więcej duchownych prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych. Z komentarzy pod ich postami widać, że wielu ich obserwatorów to wierzący rodzice, którzy w naukach Kościoła szukają wskazówek i inspiracji. Księża chętnie odpowiadają na pytania i rozwiewają wątpliwości co do wychowywania dzieci w wierze katolickiej. Ten ksiądz w swoim mentorstwie poszedł o krok dalej.

Ksiądz o rodzicielstwie
Autor: TikTok/ @uciechy_klechy Ksiądz z TikToka mówi o rodzicielstwie.

Wielokrotnie pisaliśmy o księdzu z TikToka - Sebastianie Picurze, który nie raz już wypowiadał się w wielu istotnych dla wierzących rodziców tematach, takich jak podejście kościoła do in vitro, poronień czy urodzenia dziecka przed ślubem. Duchowny porusza też tematy praktyczne, dotyczące prawa kanonicznego, jak podawanie dziecka do chrztu przez jednego rodzica chrzestnego czy przesądów związanych z byciem matką chrzestną podczas ciąży.

Tym razem jednak, oczy użytkowników TikToka ze środowiska katolickiego zwrócone zostały w kierunku innego księdza - Pawła Przybyło, który prowadzi własnego bloga i profil na Tik Toku - Uciechy Klechy. Duchowny w nietuzinkowy sposób mówi o rodzicielstwie. 

Dowiedz się: To powody, dla których ksiądz rzeczywiście może odmówić chrztu. Wiedziałaś o tym?

Gdy ksiądz spotyka (przyszłego?) samobójcę

Sprawdź: Chrzestna to nie tylko „ciocia” od prezentów. Pełni ważne funkcje

Ksiądz Paweł prowadzi swój kanał w zupełnie innym stylu niż jego znany już poprzednik. Jak sam o sobie pisze - "(...)dla mnie radością jest głosić Słowo Boże, pomagać innym a w wolnym czasie odbywać samotne wędrówki. A wszystko po to, by Bóg był uwielbiony i chwalony w świecie". Ostatnio duchowny przy okazji świąt wielkanocnych zachęcał swoich obserwatorów do specjalnego postanowienia. Swoje słowa zaczął kontrowersyjnym zdaniem.

- Muszę się Wam do czegoś przyznać. Jestem ojcem, i to ojcem duchowym. I Was do duchowego rodzicielstwa zapraszam - podpisał swój filmik ksiądz Przybyło. 

Wewnątrz filmiku, ksiądz informuje o możliwości duchowej adopcji dziecka.

Warto wiedzieć, że adopcja duchowa to odpowiedź kościoła katolickiego na aborcję. Chodzi w niej o modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka, która z założenia ma trwać przez 9 miesięcy. 

"Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych (ja, ...) postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia w Święto/Uroczystość... Biorę w duchową adopcję jedno, którego imię Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu" - podaje formułkę ksiądz. 

Dowiedz się: Ksiądz tłumaczy kobietom po poronieniu, jak poradzić sobie z traumą. W komentarzach burza