Leczyli się na bezpłodność. Wystarczyła jedna wskazówka lekarza, by doczekali się potomstwa

2023-08-31 14:10

Ta para nie mogła mieć dzieci. Bezskuteczne starania o ciążę skłoniły ich w końcu do wizyty u lekarza. Ginekolog po dokładnym wywiadzie, był w szoku. Dał im tylko jedna radę, a 9 miesięcy później otrzymał od pary prezent za pomoc w poczęciu dziecka.

splecione dłonie pary leżacej w łóżku,
Autor: Getty images Leczyli sie na bezpłodność. Wystarczyła jedna wskazówka lekarza, by doczekali sie potomstwa.

Narzekania na edukację seksualną w Polsce wydają się śmieszne, gdy przeczyta się historię pewnego chińskiego małżeństwa, które przez 4 lata bezskutecznie starało się o dziecko. Choć to zaskakujące, to jednak prawda jest taka, że 26-letni mężczyzna i 24-letnia kobieta nie mieli pojęcia, że źle uprawiają seks!

Spis treści

  1. Bezskutecznie próbowali zajść w ciążę
  2. Po prostu źle to robili
  3. W Chinach brakuje edukacji seksualnej
Mieszkańcy mają dość bogatego życia seksualnego sąsiadów. Wystosowali apel

Bezskutecznie próbowali zajść w ciążę

Chińskie małżeństwo usilnie starało się o dziecko. Marzyło o potomku, dodatkowo czuło na sobie presję rodziny, która nieustannie pytała, kiedy powiększą swoją rodzinę. Para zdecydowała się w końcu na wizytę u położnika, który specjalizował się w leczeniu niepłodności. Ginekolog wykonał dwudziestoparolatkom wszystkie niezbędne badania, ale nie znalazł żadnych nieprawidłowości ani u kobiety, ani u mężczyzny.

Zaczął więc drążyć temat i poszerzył swój wywiad medyczny. W czasie rozmowy z małżonkami jego uwagę zwrócił fakt, że kobieta skarżyła się na ból podczas stosunku. Twierdziła, że jest na tyle silny, że gdyby nie pragnienia posiadania dziecka, zrezygnowała by ze współżycia z mężem. Ginekolog dopytywał dalej i okazało się, że małżonkowie przez cztery lata uprawiali seks w sposób wykluczający szansę na zapłodnienie!

Czytaj również: Jak zajść w ciążę? Kiedy się kochać, aby zajście w ciążę było możliwe?

Czy mówić otwarcie o tym, że bezskutecznie staracie się o dziecko?

Po prostu źle to robili

Położnik Liu Hongmei był zszokowany brakiem elementarnej wiedzy na temat rozmnażania, jaki prezentowali jego pacjenci, Okazało się, że para od początku związku uprawia wyłącznie seks analny, co sprawia, że nie istnieje szansa na dotarcie plemników do jajeczka kobiety. Jak podkreśla lekarz, para była bardzo młoda, ale powinna zdawać sobie sprawę z tego, że stosunek analny, a nie pochwowy, nie pozwala na zajście w ciążę. Lekarz przekazał parze podręcznik do edukacji seksualnej i wygłosił krótki wykład na temat seksu, jak się okazało skuteczny, bo kilka miesięcy później para była już w ciąży. W dowód wdzięczności, jak podaje newsweek.com, małżeństwo podarowało lekarzowi żywą kurę i 100 jaj.

W Chinach brakuje edukacji seksualnej

Według Liu Hongmei w Chinach, mimo dostępu do wiedzy, internetu czy medycyny, zdarza się, że ludzie nie ma pojęcia po tym, jak dochodzi do zapłodnienia i jakie warunki trzeba spełnić, aby mieć dziecko. „Nierzadko zdarza się, że ludziom brakuje wiedzy seksualnej lub mają błędne wyobrażenia na ten temat”. Zdaniem lekarza to kwestia kulturowa: w chińskich szkołach nie ma edukacji seksualnej, a temat seksu jest tematem tabu, brakuje też informacji o tym, jak bezpiecznie uprawiać seks - zarówno pod kątem niechcianych ciąży, jak i chorób wenerycznych. Ludzie czerpią wiedzę z filmów dla dorosłych, co zdaniem specjalistów jest szkodliwe i wypacza obraz intymnej sfery życia każdego człowieka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza