Lekarz mówił, że czeka ją cesarka. Zaczęła rodzić na weselu. "Przynajmniej make-up na tip top"

2023-04-20 10:35

Pewna młoda mama podzieliła się w mediach społecznościowych swoją nietypową historią porodową. Kobieta w zaawansowanej ciąży poszła na ślub i wesele. Choć od kilku dni miała skurcze przepowiadające, nic nie wskazywało na to, że akcja porodowa nagle się rozkręci. Poród zastał ją w samym środku przyjęcia.

Zaczęła rodzić na weselu. Przynajmniej przynajmniej miałaś piękny makijaż
Autor: TikTok/@kami.radzajewska Zaczęła rodzić na weselu. "Przynajmniej przynajmniej miałaś piękny makijaż"

Kamila Radzajewska, która na TikToku prowadzi profil @kami.radzajewska podzieliła się na nim wrażeniami ze swojego drugiego porodu. Kobieta termin porodu miała wyznaczony na 23 sierpnia, a urodziła niespodziewanie wcześniej – 15 sierpnia. - Zaczęłam rodzić na weselu. Nigdy nie myślałam, że spotka mnie akurat taka historia – podkreśliła na początku nagrania.

Jak przygotować plan porodu?

Zaczęła rodzić na weselu, choć się tego nie spodziewała

Kobieta przyznała, że choć to była końcówka ciąży, nie chciała zrezygnować z uczestnictwa w uroczystości. Ostatnie tygodnie ciąży były dla niej trudne, więc postanowiła się nieco rozerwać.

- Końcówka ciąży. W lipcu obroniłam dwa licencjaty. Mój tryb życia był raczej nocny. W ciągu dnia nie dawałam rady funkcjonować przez upał. Wszystko mi puchło. Przypomniałam sobie, że mamy zaproszenie na ślub. Pomyślałam, że skoro już leżę jak ten placek przez prawie miesiąc, to przydałoby mi się trochę odskoczni od życia – wspomina.

Już w drodze na uroczystość jej organizm zaczął wysyłać niepokojące sygnały. - Czułam, że coś mi w brzuchu bulgocze, że coś mnie ściska. Ale byłam pewna, że to tylko skurcze przepowiadające, które za chwilę miną – relacjonuje młoda mama. Jeszcze wtedy nie miała pojęcia, że za chwilę wyląduje na porodówce.

- Czułam, że ten brzuch wcale nie przestaje mnie boleć. Jest coraz gorzej. Na wszelki wypadek odpaliłam sobie aplikację do mierzenia skurczy. Okazało się, że mam je już co trzy minuty. Żeby było śmieszniej, dwa dni wcześniej robiłam KTG. Nic nie wskazywało na poród. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie trzeba będzie wykonać u mnie cesarkę na zimno – dodaje.

Gdy dotarła do szpitala i zbadał ją lekarz okazało się, że poród trwa w najlepsze. - Wchodzę w lokach, w sukni, wypacykowana. Pani doktor wzięła mnie na badanie. Bada mnie i mówi: "pani Kamilo, pani nie powinna bawić się na weselu, bo już pani rodzi" – śmieje się tiktokerka.

Tak naprawdę przyjechała na porodówkę w ostatniej chwili.

"Ale przynajmniej miałaś piękny makijaż"

Jak się śmieje po fakcie młoda mama, plus tej całej sytuacji był taki, że na zdjęciu po porodzie wygląda korzystnie. - Na zdjęciu po porodzie wyglądam całkiem nieźle – żartuje.

Tego samego zdania były internautki, które pisały:

"Ale przynajmniej miałaś piękny makijaż".

"Przynajmniej make-up na tip-top".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza