Lewandowscy posłali córkę do jednej z najlepszych szkół w Hiszpanii. Wysokość czesnego powala

2022-09-08 10:25

Mimo niedawnej przeprowadzki do Hiszpanii, życie Lewandowskich toczy się dalej. Rodzina piłkarza i znanej trenerki personalnej musiała szybko poukładać najważniejsze sprawy w nowym kraju. W tym także te, dotyczące edukacji ich córek. Do jakiej szkoły pójdzie mała Klara? Nikogo chyba nie zdziwi, że do prywatnej. Ale nie zwyczajnej. W tej czesne dosłownie powala.

Anna i Robert Lewandowscy
Autor: Instagram/ @annalewandowskahpba Lewandowscy posłali córkę do elitarnej szkoły.

Klara Lewandowska w maju tego roku skończyła 5 lat. Zgodnie z Hiszpańskim systemem szkolnictwa, obejmuje ją jeszcze edukacja przedszkolna. Szkoły podstawowe w tym kraju, dotyczą dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jak czytamy na stronie dziecizagranica.gov.pl:

Edukacja przedszkolna (Educación Infantil) dla dzieci do szóstego roku życia, podzielona na dwa etapy:

  • Pierwszy obejmuje dzieci do 3 lat, a drugi, bezpłatny, dla dzieci od 3 do 6 lat.
  • Drugi etap stał się powszechny w całej Hiszpanii, dlatego obecnie prawie 100% dzieci w wieku od 3 do 6 lat uczęszcza do szkoły za darmo.

Rodzice małej Klary zdecydowali się jednak na szkołę prywatną, jak większość znanych osób. 

Przeczytaj też: Anna Lewandowska o wychowywaniu córek w Hiszpanii. Ekspertka ma pewne zastrzeżenie do jej metod

Lista najlepiej zarabiających polskich piłkarzy. Lewandowski nie ma sobie równych!

Elitarna placówka

Nie jest to jednak zwykła, prywatna placówka, a należąca do elitarnych. Jak dowiedział się portal pomponik.pl, międzynarodowa szkoła Klary ma w samej Katalonii aż 4 oddziały. Na swojej stronie internetowej chwali się tytułami i odznaczeniami. Jest ponoć jedną z "najlepszych na świecie". 

Zajęcia także są tam nietuzinkowe. Córka Lewandowskich będzie się uczyć między innymi "performatyki sztuk wizualnych". Placówka, oprócz zajęć w ciągu roku, oferuje też obozy świąteczne i wakacyjne. 

Zobacz: Tak Lewandowscy świętowali urodziny córek. Urządzili im przyjęcie jak z bajki...

Wysokość czesnego

Zgodnie z informacjami Pomponika, roczne czesne w placówce Klary to 60 tysięcy złotych, a w raz z kolejnymi latami nauki, czesne rośnie. Oznacza to, że za każdy z 10. miesięcy nauki Lewandowscy zapłacą 6 tysięcy złotych. Dla nich to niedużo, choć na polskie realia, roczny koszt prywatnych studiów to od 3 do 10 tysięcy złotych. Mowa tu o edukacji wyższej, a nie przedszkolnej.

Do tego dochodzi wpisowe, które w przeliczeniu kosztuje 15 tysięcy złotych. 

Przeczytaj: Anna Lewandowska żegna Monachium. "Tu urodziły się i wychowywały nasze dziewczynki..."

W elitarnej szkole, dzieci muszą chodzić w mundurkach. Placówka odsyła rodziców do specjalnego butiku online, gdzie każdy rocznik ma przypisany zestaw. Wygląda na to, że mundurek trzeba kupować co roku nowy, a jego koszt to około 500 zł.