Ma trzech synów, nadała im te same imiona. "Mówią, że oszalałam”

2023-08-21 16:26

Wybór imienia dla rodzeństwa nie zawsze jest łatwy. Często chcemy, aby każde się wyróżniało, ale jednocześnie pasowało do pozostałych. Ta mama nadała swoim trzem synom te same imiona. Wypowiadając je, można się pogubić.

Chłopcy na trawie
Autor: Getti Images Ma trzech synów, nadała im te same imiona. "Mówią, że oszalałam”

Wybór imienia dla chłopca nie zawsze jest łatwy. Niekiedy nie mamy tego wymarzonego, a czasami skupiamy się tylko na kilku. Ponadto wiele osób wciąż wybiera drugie imię dla dziecka, nad którym też trzeba się zastanowić. Osoby, które przyjmują sakrament bierzmowania, muszą wybrać trzecie imię, a to także nie zawsze jest łatwy wybór.

George udostępnił nagranie na swoim profilu na TikToku @geodeo67, na którym jego mama przyznaje, jak jej trzej synowie mają na imię. Okazuje się, że różnią się tylko kolejnością.

Zobacz także: Nowoczesne imiona dla chłopców i dla dziewczynek

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Jakie imię wybrać?

Imię określa tożsamość dziecka, wiąże się z wyjątkowym znaczeniem, z którym będzie się ono identyfikować przez całe swoje życie. Dlatego wybór imienia dla dziecka jest tak ważny.

Często decydujemy się na imię, które wiąże się z rodzinną tradycją. Nadawane przykładowo chłopcom z dziada pradziada. Niekiedy jednak szukamy czegoś nowoczesnego, wyjątkowego, aby zapoczątkowało zupełnie nową drogę.

Jeżeli jednak nie na pierwsze imię, to zdarza się, że drugie imię jest imieniem dziadka lub babci. Często jest to po prostu sprawienie przyjemności, gdy mamy dobry kontakt ze swoimi dziadkami.

Niekiedy jednak szukamy wyjątkowego znaczenia. Imienia, które wiąże się z postacią historyczną lub pozytywnymi cechami.

Prawdą jest jednak, że gdy mamy więcej, niż jedno dziecko każde imię, czy to pierwsze, czy drugie jest zupełnie inne. Dzieci nie noszą takich samych imion, aby się wyróżniały.

Ta mama nazwała swoje dzieci tak samo.

"Mówią, że oszalałam”

George, który jest już dorosłym mężczyzną, na początku nagrania pyta swoja leciwą mamę, jak mają na imię jej synowie.

- George, Joseph, Michael – odpowiada kobieta.

Następnie dopytuje, czy to prawda, że mając trzech synów zawsze chciała zachować między nimi neutralność. Kiedy kobieta potwierdza, zadaje kolejne pytanie: jakie są nasze drugie imiona?

- George, Michael, Joseph – wyznaje ze śmiechem staruszka.

Mężczyzna wyznaje, że jako katolicy w pewnym wieku zostali bierzmowani, co rodzi kolejne pytanie: jak brzmią imiona z bierzmowania?

-  Michael, Joseph, George – odpowiada staruszka nieco wolniej, jakby musiała się mocno zastanowić nad prawidłową kolejnością.

- Podsumowując jestem George Michael Joseph, mam brata Josepha George’a Michaela i drugiego brata Michaela Josepha George’a – mówi do uradowanej mamy.

Następnie przyznaje, że jego mama właśnie mu powiedziała, że wczoraj zdała test poznawczy i nie jest szalona. Kobieta potwierdza, że zdała.

- Ludzie mówią, że oszalałam – dodaje staruszka.

George przyznaje, że tłumaczenie tego wszystkiego ludziom jest bardzo trudne, na co kobieta wyznaje, że się z tym nie zgadza. Dla niej jest to bardzo proste.

Internauci są nią zachwyceni

Wśród komentarzy internauci przyznali, że kobieta jest geniuszem, a jej śmiech jest bezcenny. Wysyłali uśmiechnięte buzie i czerwone serduszka.

„Uwielbiam to! Jej śmiech jest bezcenny! Te imiona sprawiają, że jej umysł jest bystry” – przyznała jedna z internautek.

„Jest taka zabawna, przypomina mi moją babcię. Moja babcia była jednak zdezorientowana wszystkimi imionami na S, o wiele za dużo w naszej rodzinie” – wyznała kolejna.

Część internautów zwróciła jednak uwagę, że mimo wszystko jej synowie mają dużo szczęścia.

„Masz szczęście, że nie wszyscy mieli na imię George” – podkreślił jeden z internautów.

„Kiedyś do pracy przyszło trzech przyrodnich braci z tym samym imieniem i nazwiskiem. Ten sam ojciec, różne matki” – napisał kolejny.

Czytaj także: Krótkie imiona dla dzieci o ładnym brzmieniu. Nie musisz sięgać po zagraniczne trendy

Oto ranking popularnych imion z całego 2022 roku. Zupełnie nowy trend u chłopców