Mama grzmi: już nigdy nie założę tego dziecku. Groźne dla zdrowia i życia

2023-06-02 14:23

Młoda mama przestrzega innych rodziców przed opaskami na głowę. Te wyglądające z pozoru uroczo ozdoby dla dzieci mogą być niebezpieczne.

Mama grzmi: już nigdy nie założę tego dziecku. Groźne dla zdrowia i życia
Autor: Tik Tok Mama grzmi: już nigdy nie założę tego dziecku. Groźne dla zdrowia i życia

Katie jest mamą kilkuletniej dziewczynki. Kobieta zdecydowała się opublikować na TikToku film, w którym argumentuje, dlaczego opaski na głowę mogą być niebezpieczne. Jej post polubiło już ponad 7 tys. osób. 

Jak zapinać dziecko w foteliku?

Opaski na głowę dziecka są niebezpieczne

Katie sama chętnie zakładała swojej córeczce na głowę opaskę. Aż do momentu, gdy w czasie jazdy samochodem zobaczyła, że opaska zsunęła się dziewczynce na oczy. Wtedy przerażona zdała sobie sprawę, że opaska może zsunąć się również na szyję dziecka i utrudnić oddychanie, a nawet udusić. Katie zwróciła także uwagę na jeszcze jeden aspekt. Chodzi o pozostawienie opaski na głowie dziecka w czasie snu.

„Kiedy śpiący maluch się wierci, opaska może stać się dla niego prawdziwym zagrożeniem” - mówi w swoim filmie.

Na to także należy zwrócić uwagę

Katie poruszyła także istotny temat zbyt ciasnych opasek. Uciskające gumki w opaskach mogą podrażniać skórę, powodować ból i dyskomfort. Zbyt ciasne opaski mogą być szczególnie niebezpieczne w przypadku noworodków i niemowląt. Katie pragnie uświadomić rodziców, by uważnie dobierać tego typu ozdoby dla dzieci. Chodzi przecież o bezpieczeństwo ich pociech.

Pod nagranym przez Katie filmikiem pojawiła się masa komentarzy. Kobiety deklarowały, że jeśli zakładają dziecku opaskę na głowę to jedynie na chwilę - do zdjęcia.Wśród komentujących znalazły się również totalne przeciwniczki tego typu ozdób tłumaczące, że ich zdaniem stosowanie opasek jest kompletnie niepotrzebne. 

Katie zadeklarowała, że sama już nigdy nie założy dziecku opaski na głowę. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza