Mama z Tik Toka oskarżona o wyprawienie "satanistycznego roczku". Piniata-diabełek to dopiero początek

2022-09-08 16:03

Wyprawianie tematycznych urodzin to w dzisiejszych czasach norma. Rodzice dwoją się i troją, żeby zadowolić gusta małych solenizantów. Dla dziewczynek hitem jest motyw jednorożców lub Krainy Lodu. Dla chłopców - dinozaurów albo Psiego Patrolu. Ta mama poszła jednak w innym kierunku. Motywem imprezy urodzinowej, którą urządziła, były pajęczyny, pentagram, groby i... diabeł.

Roczek dziecka w mrocznym stylu
Autor: TikTok/ @ janethzapata31 Wyprawiła córce "satanistyczny roczek".

Janeth Zapata jest mamą dwóch córek. Jedna jest w wieku szkolnym, druga dopiero co skończyła rok. Właśnie wtedy zrobiło się głośno o profilu tiktokowym kobiety. Oskarżono ją o urządzanie „satanistycznej” imprezy urodzinowej na roczek swojej córki – wypełnionej dekoracjami, które wydają się diaboliczne.

Filmik z urodzin dziewczynki zebrał aż 2,5 miliona wyświetleń i prawie 3 tysiące komentarzy. Internauci nie kryją oburzenia. 

Halloweenowe ciasteczka

Sprawdź: Szykujesz urodziny dziecka? Oto pomysły na konkursy i zabawy

Nie trudno się dziwić, że wideo meksykańskiej mamy wywołało tyle zamieszania. Widać na nim roczną dziewczynkę ubraną na czarno, tort urodzinowy ozdobiony pentagramem, uznawanym przecież za symbol szatana. W ramach piniaty pojawia się czarny diabełek, urodzinowe babeczki mają motyw pajęczyn, a sesję urodzinową mama dziewczynki urządziła na zainscenizowanym mini cmentarzysku. 

Zobacz też: Przyjęcie urodzinowe dla dzieci: pomysły na przekąski na imprezę urodzinową

Janeth udostępniła nawet zdjęcie zaproszenia na imprezę urodzinową jej rocznej córki, które opisywało motyw przewodni jako „Lilith - słodka jak diabli”. Użytkownicy Tik Toka zauważyli nawet, że imię córki kobiety - Lilith, jest takie samo jak demoniczna kobieta z żydowskiego folkloru, która stała się jednym z symboli satanizmu.

W momencie, gdy o przyjęciu urodzinowym dziewczynki zrobiło się głośno w mediach, jej mama zaczęła kasować część komentarzy. Dodała też własną odpowiedź:

"Widzę, że jest wiele serwisów informacyjnych, które kłamią na temat przyjęcia mojej córki. Jeden. Nie jesteśmy satanistami. Dwa. Byli goście. Trzy. Impreza nie miała nic satanistycznego. Cztery. Piniata to nie Szatan ani Diabeł, to Bafomet (red. symbol okultystyczny). Pięć. Pentagram nie jest odwrócony, ponieważ nie jest satanistyczny." - napisała Janeth Zapata

Ta tematyka, jak widać musi być jedną z ulubionych motywów tiktokerki, bo na jej profilu pojawiają się także mroczne makijaże, niekiedy ozdobione rogami. Zaznaczyć trzeba, że w Meksyku istnieje nieco inna od naszej kultura. Dia de Los Muertos, czyli nasze Święto Zmarłych, jest pełne kościotrupów i czaszek pojawiających się na ulicach całego kraju. 

Czy to jednak nie przesada? 

Przeczytaj: Urodziny dziecka. Gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe, w domu czy na sali zabaw?