Mama założyła córce dmuchane rękawki. To nagranie to przestroga dla innych rodziców

2023-07-24 15:28

Lato to czas w którym nieodłącznym elementem dziecięcych zabaw jest woda. Wiadomo jednak, że wodne rozrywki wiążą się z dość sporym niebezpieczeństwem. Rodzice przerażeni coraz to nowszymi doniesieniami o utopieniach wolą dmuchać na zimne i zabezpieczają swoje dzieci. Warto jednak robić to w dokładnie przemyślany sposób.

rękawki do wody
Autor: Getty Images/ Instagram screenshot To zabezpieczenie bywa zawodne...

Koła do pływania, dmuchane kamizelki, "makaroniki", a przede wszystkim rękawki nazywane też "motylkami". To tylko część sposobów rodziców, na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci nad wodą. Okazuje się, że na nic się one nie zdadzą, bez rozwagi rodzica...

Nie raz już pisaliśmy o tym, że dmuchane rękawki do wody to tylko dodatek, który bywa bardzo zawodny, zwłaszcza jeśli nie dobierzemy odpowiedniego rozmiaru do obwodu rączki dziecka. To trudne, bo maluchy zazwyczaj nie lubią być czymś obciśnięte. Ta mama jednak dobrze dobrała rozmiar rękawków, a jednak mimo to jej córka, która nie umiała jeszcze pływać wylądowała pod wodą. Było o krok od tragedii. Co poszło nie tak?

Dowiedz się: Akcesoria do nauki pływania - koniecznie zabierz je ze sobą na wakacje

Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"

Przeczytaj: Wrzucanie niemowlęcia do basenu to zły pomysł na naukę pływania!

2-latka w jednek chwili zniknęła pod taflą wody

Filmik, który stał się viralowy w internecie na całym świecie, umieściła Katya - mama z Turcji mająca 2-letnią córkę. Na nagraniu widać, jak wraz z rodziną i znajomymi bawią się na jachcie na środku morza. Starsze dzieci wesoło pluskają się w wodzie, zabezpieczone dmuchanymi kołami.

Córeczka Katyi na początku znajduje się na pokładzie z założonymi ścisło rękawkami. Jak widać, jest z wodą za pan brat i z radością pozwala wrzucić się do morza. Wtedy dzieje się coś okropnego. Dziewczynka zanurza się w głąb wody, a na powierzchni zostają same rękawki. 

Rękawki miały odpowiedni rozmiar, ale spadły...

Jak to możliwe? Jak relacjonuje kobieta, przed pójściem do wody, nasmarowała córkę olejkiem z SPF, który sprawił, że skóra była śliska, a rękawki zsunęły się z ciała dziewczynki. 

Na szczęście cały wypadek skończył się szczęśliwie, bo w wodzie czekał już tata dziewczynki, który natychmiast pospieszył jej na ratunek. Teraz rodzina przestrzega innych, by nie ufać żadnym zabezpieczeniom, a w kontakcie dziecka z wodą zawsze zachowywać zasadę ograniczonego zaufania do jakichkolwiek wodnych gadżetów pomagających nieumiejącym jeszcze pływać maluchom. 

Sprawdź: Gadżety na plażę: co przyda się dzieciom na wakacjach? Kup przydatne gadżety