Maseczki w szkołach. Ministerstwo podało NOWE wytyczne

2020-09-18 13:31

MEN wprowadza zmiany do wytycznych sanitarnych dla szkół. Jak poinformowano, aktualizacja ta wynika z potrzeby szczególnej ochrony uczniów z chorobami przewlekłymi. Co konkretnie się zmieni?

Maseczki w szkołach. Ministerstwo podało NOWE wytyczne
Autor: Getty Images

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o zmianach, jakie wprowadzone zostały właśnie do wytycznych sanitarnych dla szkół.

Jak informuje resort, zmiany te "są reakcją na bieżące potrzeby uczniów, rodziców oraz dyrektorów szkół w związku z wprowadzonymi nowymi zasadami organizacji pracy szkoły w czasie epidemii".

Nowe zapisy mówią m.in. o tym, że jeśli warunki w szkole uniemożliwiają zachowanie dystansu między uczniami (podczas lekcji, na korytarzu, w świetlicy czy szatni), dyrektor może wprowadzić obowiązek noszenia maseczek, by chronić zdrowie uczniów z przewlekłymi chorobami.

Do zaleceń dodany został także zapis umożliwiający prowadzenie zdalnych lekcji nauczycielom uczącym dzieci z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego. Dotyczy to jednak tylko szkół ze stref żółtej i czerwonej.

Wytyczne sanitarne zostały opracowane w porozumieniu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Jak podano w komunikacie na stronie MEN, aktualizacja wytycznych wynika z potrzeby szczególnej ochrony uczniów z chorobami przewlekłymi.

Czytaj także: Jak wyglądają pierwsze dni stacjonarnej nauki w polskich szkołach i przedszkolach?

Czy dziecko z katarem powinno iść do przedszkola?