Tak zmieniają się piersi po ciąży i karmieniu. Gwarantujemy, że WIDEO tej mamy poprawi ci humor

2022-06-27 14:06

Piersi to ta część ciała, która przez macierzyństwo zmienia się najbardziej. Może z wyjątkiem brzucha. Piersi ciężarnej i karmiącej, a później kończącej karmienie matki zmieniają kilkakrotnie rozmiar i jędrność. Można z tym próbować walczyć, ale zanim się to zrobi, warto popracować nad samoakceptacją - będzie wtedy łatwiej dążyć do wymarzonego wyglądu. Zdecydowanie pomocna będzie doza humoru. A ją zapewni ten filmik...

piersi matki karmiącej
Autor: Getty Images/ Instagram @postpartumtips Ten filmik w zabawny sposób pokazuje cykl życia piersi matki.

Piersi zmieniają się nie tylko ze względu na samą produkcję mleka matki. Wpływ na ich wygląd mają także kwestie hormonalne, a w okresie ciąży i pierwszych miesięcy po porodzie hormony szaleją... Wygląd biustu zależy też od tego, czy kobieta uprawiała sport przed ciążą. Spory wpływ ma także genetyka - każda z nas ma swoją indywidualną strukturę skóry, która odpowiada za jej jędrność, czy pojawianie się rozstępów. 

Jedno jest pewne. Każdej mamie piersi rosną, maleją, znowu rosną. Bywają nierównych rozmiarów i kształtów - gdy dziecko upije więcej z jednej piersi, a drugą pominie. W większości wypadków stają się też mniej jędrne po zakończeniu karmienia. 

Cały ten cykl w zabawnym filmiku przedstawiła pewna mama. Za gadżet posłużyły jej baloniki, a za opis całej historii z matczynymi piersiami - piosenki, których tekst pasuje tu jak ulał. Zobaczcie same. 

Bardziej was to bawi, czy jednak dołuje? Jeśli jednak to drugie, warto popracować nad zmianami. Wygląd piersi po karmieniu nie jest nieodwracalny. Pomogą dobrze dobrane kosmetyki i ćwiczenia ujędrniające klatkę piersiową. Coraz większą popularność zyskują też masaże, a nawet szczotkowanie biustu. 

Dowiedz się: Ćwiczenia na biust w ciąży - zobacz jak dbać o piersi w ciąży

Masaż piersi w ciąży to najlepszy sposób, by po porodzie zachowały jędrność

Z czego wynika tkliwość piersi?