Matka wyrzuciła niemowlę przez okno, z miłości

2022-01-12 11:07

To historia, która chwyta za serce każdego. 21-letnia Shelby Ann Carter wyrzuciła swoją niespełna miesięczną córeczkę przez okno na drugim pietrze, gdy w jej domu wybuchł pożar. Dzięki temu uratowała dziewczynce życie. Niestety sama zginęła w płomieniach.

Matka wyrzuciła niemowlę przez okno, z miłości
Autor: Getty images Shelby Ann Carter została bohaterką

Choć historia ta miała miejsce w 2017 roku, to warta jest przypomnienia. Mija właśnie 5 lat od tego tragicznego zdarzenia.

Przeczytaj także: Dwoje małych dzieci ocalało z tornada dzięki babci i … wannie

Pierwsza pomoc u niemowlaka – utrata przytomności i brak świadomości

Ostatni akt miłości

Był 30 stycznia 2017 roku. Shelby Ann Carter, 21-letnia kobieta z Wyoming w stanie Ill jest w domu ze swoją niedawno urodzoną córeczką. Wtedy w budynku wybucha pożar. Płomienie i dym bardzo szybko obejmują cały dom. Shelby i jej dziecko znajdują się w śmiertelnej pułapce. Nie ma szans na opuszczenie domu drogą ewakuacyjną.

Wtedy Shelby podejmuje desperacką próbę uratowania córeczki z płomieni. Wie, że musi działać bardzo szybko. Kobieta przywiązuje dziewczynkę do fotelika i zrzuca ją z okna na drugim pietrze. Dokonuje przy tym poświęcenia, jakiego mogła dokonać tylko matka. 

Przeczytaj także: Szczeniaczki uratowały porzuconego noworodka - ogrzały go swoimi ciałami

Sama niestety nie zdołała ujść z życiem. Została pochłonięta przez dym, zanim strażakom udało się do niej dotrzeć.

Córeczce Shelby nic się nie stało, a wszystko dzięki bezgranicznej miłości mamy oraz jej trzeźwemu myśleniu.

Wydarzenie to poruszyło do żywego lokalną społeczność, która nie mogła pogodzić się z tym, że uratowana dziewczynka została bez kochającej mamy. Shelby została okrzyknięta bohaterką, a pamięć o niej jest żywa do dnia dzisiejszego.

Zobacz: Nie chciał czekać na ubezpieczenie, więc sam zrobił wózek inwalidzki dla córki

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza