Miała tylko 5 lat, gdy urodziła dziecko. Jej smutna historia ma sporo niewiadomych

2024-06-20 12:05

Lina Medina została okrzyknięta najmłodszą matką na świecie. Gdy urodziła synka, miała zaledwie 5 lat. Jej historia, choć tak wyjątkowa, wciąż jest przedmiotem dociekań, bo ona sama odrzucała propozycje udzielenia wywiadów.

Miała tylko 5 lat, gdy urodziła dziecko. Jej smutna historia ma sporo niewiadomych
Autor: Screen Instagram @colorindohistoria Miała tylko 5 lat, gdy urodziła dziecko. Jej smutna historia ma sporo niewiadomych

Choć sama była jeszcze dzieckiem, z dnia na dzień, niespodziewanie, stałą się także matką. Opisywany na całym świecie przypadek Liny Mediny z Peru wciąż niektórzy podają za przykład "cudu natury". Gorzka prawda jest jednak taka, że dziewczynka została zgwałcona, choć nigdy nie wyjawiła, kto ją skrzywdził.

Lina Medina urodziła się 27 września 1933 roku w Ticrapo w Peru. 14 maja 1939 roku jako 5-letnie dziecko została matką. Gdy brzuch dziewczynki zaczął się powiększać, rodzice byli zaniepokojeni. Zabrali córkę do szpitala, myśląc, że to guz.

Kobieta w tym roku skończy 91 lat - jeśli żyje, bo nie wiadomo, jak potoczyły się jej losy. Przez wszystkie te lata ani razu nie udzieliła wywiadu i nie opowiedziała swojej historii.

Zobacz także: To jedna z najmłodszych matek w Polsce. W Głogowie 13-latka urodziła dziecko

Czy trzeba iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego po ciąży i porodzie? M jak mama

Nieletnie matki

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie każdego roku około 2 milionów dziewczynek poniżej 15. roku życia zostaje matkami. Ameryka Łacińska jest według tych badań jedynym regionem, w którym liczba nieletnich matek stale wzrasta. Co więcej, jedna na pięć kobiet z Ameryki Łacińskiej zgłosiła, że była wykorzystywana seksualnie w dzieciństwie. Konsekwencją tego rodzaju przemocy jest najczęściej ciąża.

Rodzice myśleli, że to guz

Lina Medina była córką Tiburelo Mediny i Victorii Losea. Nie sprawiała żadnych problemów i była uważana za normalne dziecko. Kiedy więc zauważyli, że jej brzuch zaczyna się uwypuklać, pomyśleli, że to guz, który najwyraźniej się rozwijał.

Ojciec zabrał 5-letnią córkę do szpitala w mieście Pisco. Tam poinformował dr Gerardo Lozadzie, że miejscowi uzdrowiciele nie byli w stanie wyleczyć guza, który wciąż rósł w brzuchu dziewczynki.

Po zbadaniu lekarz odkrył, że to nie był guz, a płód. Lina była już wtedy w 7. miesiącu ciąży. Specjaliści ze szpitala w Limie potwierdzili, że dziewczynka spodziewa się dziecka.

6 tygodni później urodziła dziecko

Lekarze odkryli, że dziewczynka miała w pełni dojrzałe narządy płciowe. Regularnie miesiączkowała, odkąd skończyła 2,5 roku.

Kiedy Lina skończyła 5 lat i 7 miesięcy urodziła synka. Ze względu na tak młody wiek, poród odbył się przez cesarskie cięcie w dniu 14 maja 1939 roku. Dziecko urodziło się zdrowe i ważyło 2700 gramów.

Chłopcu nadano imię Gerardo, na cześć lekarza, który jako pierwszy odkrył ciążę dziewczynki. Do 10. roku życia był wychowywany jak młodszy brat Liny. Niestety zmarł w wieku 40 lat na infekcję szpiku kostnego.

Do tej pory nie wiadomo kto był ojcem

Ojciec dziewczynki został aresztowany, gdy tylko wyszło na jaw, że jego córka jest w ciąży. Oskarżono go o gwałt, ale później zwolniono z powodu niewystarczających dowodów.

Przez te wszystkie lata Lina nigdy nie udzieliła wywiadu i nie opowiedziała swojej historii. Nie powiedziała także kto był ojcem jej pierwszego dziecka. Z czasem poślubiła Raula Jurado i ponownie została matką w 1972 roku.

Według doniesień kobieta wciąż mieszka z mężem w Peru. Jej drugi syn mieszka w Meksyku.

Choć władze obiecywały rodzinie pomoc, w rzeczywistości jej nie otrzymała. Dom młodej matki w latach 80. został wyburzony, ponieważ zaplanowano budowę autostrady, w dodatku nie otrzymała nawet odszkodowania.

Źródła:

  • history.uol.com.br
  • YouTube: The Youngest Mother in The World - Lina Medina

Czytaj także: Wczesne macierzyństwo, czyli jak zostałam mamą w wieku 16 lat

Ma 21 lat i 15-letnie dziecko. Internauci są zszokowani: "Miałaś 6 lat, kiedy urodziłaś?"

Czy jesteście gotowi na dziecko?

Pytanie 1 z 16
Co robiliście wczoraj wieczorem?
Nasi Partnerzy polecają