Nie mogła znieść płaczu niemowlęcia. Dolała to do butelki — została aresztowana

2023-08-09 14:32

Płacz niemowlęcia to jedyny sposób, w jaki maluch może się komunikować. Pewna mama nie była jednak w stanie znieść płaczu własnego dziecka. Postanowiła je uspokoić, dolewając to do butelki. Świadkowie powiadomili policję.

Krzyczące niemowle
Autor: Getti Images Nie mogła znieść płaczu niemowlęcia. Dolała to do butelki — została aresztowana

37- letnia Honesti De La Torre z hrabstwa San Bernardino w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych była zmęczona płaczem 7-tygodniowego niemowlęcia, podczas jazdy samochodem. Postanowiła uspokoić płaczące dziecko.

Sposób, na który się jednak zdecydowała, nie mieści się w głowie. Świadkowie zdarzenia poinformowali policję. Kobieta trafiła do aresztu za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Zobacz także: Dziecko płacze, a ty razem z nim. Oto 5 sposobów, które pomogą ci uspokoić siebie i dziecko

Jak ulżyć niemowlęciu w upalny dzień? 7 rzeczy, które warto wypróbować

Tak chciała uspokoić niemowlę

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 5 sierpnia około godziny 12:45. De La Torre nie mogła dłużej znieść płaczu niemowlęcia, gdy jechała z nim samochodem. Zjechała na pobocze i nalała do butelki dziecka alkohol.

Według raportu Los Angeles Times 37-latka została aresztowana w sobotę w Rialto po zgłoszeniu zdarzenia przez świadków. Niemowlę trafiło do szpitala.

"Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że dziecko jest nietrzeźwe" - podało Biuro Szeryfa Hrabstwa San Bernardino.

Kobieta tłumaczyła, że chciała „powstrzymać płacz dziecka”. Została aresztowana i trafiła do West Valley Detention Center, skąd może wyjść za kaucją w wysokości około 240 tysięcy złotych.

Pierwsza rozprawa ma odbyć się we wtorek 15 sierpnia.

Media nie podają, w jakim stanie jest dziecko.

Jak uspokoić płaczące niemowlę?

Psychologowie tłumaczą, że płacz niemowlęcia to jedyny sposób, w jakim maluch może się z nami komunikować. Dla matki jest to jednak bardzo trudna chwila. Szczególnie gdy nie od razu potrafi rozpoznać przyczynę płaczu.

Mama może czuć się zirytowana i bezsilna, gdy nie potrafi uspokoić niemowlęcia. W efekcie może odczuwać zmęczenie, strach, niepewność, ale także wściekłość i irytację.

Specjaliści podkreślają, że w tak trudnych momentach, ważne jest odzyskanie własnego spokoju i podjęcie rozsądnych działań. Zrozumienie, że dziecko nie poradzi sobie bez pomocy, to pierwszy krok. Drugim jest opanowanie i pozytywne nastawienie. Wzięcie głębokiego oddechu również może okazać się bardzo pomocne.

Kiedy same czujemy się lepiej, sprawdźmy, czy niemowlę nie jest głodne, czy nie ma mokrej pieluszki, a może jest mu za zimno lub za gorąco. Jeżeli płacz nie jest efektem choroby, ani nadmiaru bodźców, możemy spróbować zmienić otoczenie. Wsadzenie dziecka do wózka i wyjście na świeże powietrze.

Ważne jest jednak, aby nie potrząsać wózkiem, ani nie kołysać gwałtownie niemowlęcia na rękach. Możemy bowiem doprowadzić do uszkodzenia układu nerwowego w wyniku niekontrolowanych ruchów dziecka. Dolegliwość ta jest nazywana syndromem dziecka potrząsanego.

Dlatego tak istotne jest, aby chcąc uspokoić płaczące niemowlę, sami byli opanowani.

Źródło:

  • ndtv.com
  • latimes.com
  • timesofindia.indiatimes.com

Czytaj także: Kolejna godzina marudzenia? Dlaczego niemowlę ciągle płacze i stęka?

To nie kolka, a jednak niemowlak płacze i nie można go uspokoić. Czym jest napad purpurowego płaczu?

Tak próbowała uspokoić płaczące niemowlę na plaży. Te metody są już dawno zakazane

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza