Nowy pomysł rządu będzie kosztował majątek. Ale zyskać mają najmłodsi uczniowie

2022-09-21 13:42

Laptopy dla wszystkich uczniów - brzmi fantastycznie, ale czy to realne? Rząd zamierza podobno wprowadzić ten pomysł w czyn. Przewidywany koszt projektu PiS to nawet 1,5 miliarda złotych.

Chłopiec siedzacy tyłem przed laptopem
Autor: materiały prasowe Nowy pomysł rządu - laptopy dla uczniów. Będzie kosztował majątek...

Jak podaje gazeta.pl, powstaje projekt rządowy, który zakłada kupno laptopów dla wszystkich uczniów III klasy szkoły podstawowej. Dziennikarze portalu ustalili, że taki pomysł ma zostać wprowadzony niedługo i ma dotyczyć ok. 360 tys. uczniów.  

Laptopy dla 360 tys. dzieci

Komputery dla uczniów to pomysł stary - jako pierwszy laptopy chciał rozdać uczniom Donald Tusk w latach 2008 i 2011. Nie udało się, więc obecny rząd wraca do tych planów, planując zakup laptopów dla wszystkich trzecioklasistów.

W tym roku do w 3 klasie szkoły podstawowej uczęszcza ok. 360 tys. dzieci, pomysł więc może kosztować państwo sporo pieniędzy: przeznaczono na niego podobno budżet w wysokości nawet 1.5 miliarda złotych - przekonuje portal gazeta.pl.

Czytaj również: Przemysław Czarnek chce wprowadzić kolejny nowy przedmiot. "Nowość na skalę niespotykaną"

Podstawa programowa, czyli wymagania edukacyjne dla klas 1-3

Kiedy dzieci dostaną laptopy?

Prace nad projektem jeszcze trwają, ale podobno rządowi zależy na czasie, Nic dziwnego, to kolejny ruch, który może zapewnić PiS-owi głosy w zbliżających się powoli wyborach. Pytaniem jest tylko koszt pomysłu - czy państwu starczy na kolejny kosztowny pomysł, zwłaszcza w trudnych czasach inflacji i kryzysu wywołanego wojną oraz pandemią?

Poradnik Zdrowie: jak wspierać dzieci i młodzież podczas nauki zdalnej i izolacji?