Seks, spacer, schody czy ostre jedzenie? Żebrowska chce już urodzić, więc mąż od razu reaguje

2022-07-28 14:02

Żona Michała Żebrowskiego jest na finiszu ciąży – to już 40. tydzień, zatem poród może nastąpić w każdej chwili. Czekając na ten moment Ola Żebrowska opublikowała swoje zdjęcie, na którym prezentuje ciążowy brzuch i dzieli się z obserwatorami zaleceniami na przyspieszenie porodu, jakie usłyszała od swojego lekarza. Jednym z nich jest jedzenie ostrych potraw. Mąż od razu zareagował.

Żebrowska chce już urodzić
Autor: screen instagram @olazebrowska Żebrowska chce już urodzić, więc mąż od razu reaguje

Aleksandra i Michał Żebrowscy już na dniach powitają na świecie swoją czwartą pociechę. Do grona trzech synów ma dołączyć tym razem córeczka. Widać jednak, że końcówka ciąży dłuży się żonie aktora. W środę Ola opublikowała fotografię, na której leży zmęczona na kanapie z wyciągniętymi nogami.

Przeczytaj: Dlaczego brzuch po porodzie od razu nie znika? "To fizjologia" - wyjaśnia influencerka

M jak mama - formalności po porodzie

Aleksandra Żebrowska o zaleceniach na przyspieszenie porodu

W treści posta dzieli się z fanami zaleceniami od lekarza, które mają na celu przyśpieszenie porodu. Jest w nich słynna lista wszystkiego na „s”.

„Zalecenia od lekarza: sex, sport, spacer, schody, spicy food. To poproszę spicy food” – napisała.

Na życzenie przyszłej mamy od razu zareagował Michał Żebrowski.

„Już się robi”- zadeklarował.

Oprócz komentarza męża, posypało się wiele innych. Obserwatorki dzieliły się w nich swoimi patentami na przyśpieszenie porodu.

„Ponoć działa też stymulacja sutków. W każdym razie też na S, więc nadaje się na listę” – napisała Agata Rubik.

„U mnie masaż tajski był grany i następnego dnia wody odeszły” – przyznała z kolei jedna z fanek.

„Seks na schodach po spacerze” – śmiała się inna.

Czy w ciąży można jeść ostre potrawy?

Konsekwencją jedzenia pikantnych potraw w ciąży może być zgaga. Dlatego jeśli przyszła mama ma do niej tendencję, ostre jedzenie może ją jeszcze bardziej spotęgować. Wyraziste potrawy mogą też spowodować niestrawność. W miarę zaawansowania ciąży praca jelit zwalnia, co sprzyja problemom żołądkowym. Badania także pokazują, że ostre potrawy zwiększają częstotliwość występowania ciążowych mdłości.

A czy ostre jedzenie szkodzi maluszkowi? Według specjalistów, jedzenie pikantnych potraw w czasie ciąży nie ma negatywnego wpływu na nienarodzone dzieci. Wręcz przeciwnie, niektóre badania dowodzą, że różnorodna dieta mamy podczas ciąży, zwiększa szanse na to, że dziecko będzie akceptowało te smaki w przyszłości.

Czy jedzenie ostrych potraw może przyśpieszyć poród? Tak naprawdę nie potwierdzono naukowo działania tej metody. Ale jak mówią – warto próbować i wierzyć, że szyjka macicy w ten sposób szybciej dojrzeje lub worek płodowy szybciej pęknie.

Przeczytaj także: Polska modelka plus size pokazała ciało od początków ciąży do połogu. "Mamo, okaż sobie litość"