Seks, spacer, schody czy ostre jedzenie? Żebrowska chce już urodzić, więc mąż od razu reaguje

2022-07-28 14:02

Żona Michała Żebrowskiego jest na finiszu ciąży – to już 40. tydzień, zatem poród może nastąpić w każdej chwili. Czekając na ten moment Ola Żebrowska opublikowała swoje zdjęcie, na którym prezentuje ciążowy brzuch i dzieli się z obserwatorami zaleceniami na przyspieszenie porodu, jakie usłyszała od swojego lekarza. Jednym z nich jest jedzenie ostrych potraw. Mąż od razu zareagował.

Żebrowska chce już urodzić
Autor: screen instagram @olazebrowska Żebrowska chce już urodzić, więc mąż od razu reaguje

Aleksandra i Michał Żebrowscy już na dniach powitają na świecie swoją czwartą pociechę. Do grona trzech synów ma dołączyć tym razem córeczka. Widać jednak, że końcówka ciąży dłuży się żonie aktora. W środę Ola opublikowała fotografię, na której leży zmęczona na kanapie z wyciągniętymi nogami.

Przeczytaj: Dlaczego brzuch po porodzie od razu nie znika? "To fizjologia" - wyjaśnia influencerka

M jak mama - Formalności po porodzie, które trzeba załatwić

Aleksandra Żebrowska o zaleceniach na przyspieszenie porodu

W treści posta dzieli się z fanami zaleceniami od lekarza, które mają na celu przyśpieszenie porodu. Jest w nich słynna lista wszystkiego na „s”.

„Zalecenia od lekarza: sex, sport, spacer, schody, spicy food. To poproszę spicy food” – napisała.

Na życzenie przyszłej mamy od razu zareagował Michał Żebrowski.

„Już się robi”- zadeklarował.

Oprócz komentarza męża, posypało się wiele innych. Obserwatorki dzieliły się w nich swoimi patentami na przyśpieszenie porodu.

„Ponoć działa też stymulacja sutków. W każdym razie też na S, więc nadaje się na listę” – napisała Agata Rubik.

„U mnie masaż tajski był grany i następnego dnia wody odeszły” – przyznała z kolei jedna z fanek.

„Seks na schodach po spacerze” – śmiała się inna.

Czy w ciąży można jeść ostre potrawy?

Konsekwencją jedzenia pikantnych potraw w ciąży może być zgaga. Dlatego jeśli przyszła mama ma do niej tendencję, ostre jedzenie może ją jeszcze bardziej spotęgować. Wyraziste potrawy mogą też spowodować niestrawność. W miarę zaawansowania ciąży praca jelit zwalnia, co sprzyja problemom żołądkowym. Badania także pokazują, że ostre potrawy zwiększają częstotliwość występowania ciążowych mdłości.

A czy ostre jedzenie szkodzi maluszkowi? Według specjalistów, jedzenie pikantnych potraw w czasie ciąży nie ma negatywnego wpływu na nienarodzone dzieci. Wręcz przeciwnie, niektóre badania dowodzą, że różnorodna dieta mamy podczas ciąży, zwiększa szanse na to, że dziecko będzie akceptowało te smaki w przyszłości.

Czy jedzenie ostrych potraw może przyśpieszyć poród? Tak naprawdę nie potwierdzono naukowo działania tej metody. Ale jak mówią – warto próbować i wierzyć, że szyjka macicy w ten sposób szybciej dojrzeje lub worek płodowy szybciej pęknie.

Przeczytaj także: Polska modelka plus size pokazała ciało od początków ciąży do połogu. "Mamo, okaż sobie litość"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza