Polska modelka plus size pokazała ciało od początków ciąży do połogu. "Mamo, okaż sobie litość"

2022-07-26 10:03

Patrycja Greinke to polska modelka, która zasłynęła kilka lat temu, dzięki programowi "Supermodelka plus-size". Od tamtego czasu nie tylko pracuje przy pokazach mody i sesjach, ale także pojawia się dość często w telewizji - głównie w programach śniadaniowych. Jest też dość aktywna w mediach społecznościowych, gdzie promuje ideę body-positive. 25-latka niedawno urodziła swoje pierwsze dziecko.

Patrycja Greinke - polska modelka plus size
Autor: Instagram/ @patrycjagreinke Patrycja Greinke - polska modelka plus size o ciele po ciąży.

Greinke wzięła udział w programie, który miał wyłonić najbardziej obiecującą polską modelkę plus size, gdy miała 21 lat. Nosiła wówczas o wiele większy rozmiar niż teraz. Patrycja doszła do finału show, jednak go nie wygrała. Mimo to pracuje w modelingu. Przez kilka lat po programie sporo schudła, choć wciąż daleko jej do typowego dla tradycyjnych modelek, rozmiaru zero. 

Kobieta, która mimo schudnięcia, wciąż promuję w swoich mediach społecznościowych "ciałopozytywność", gdy urodziła swoje pierwsze dziecko, postanowiła pokazać swoim fanom, jak zmienia się ciało kobiece w ciąży i po porodzie

Zobacz też: 5 kroków, by zaakceptować ciało po ciąży. To ono dało ci dziecko, więc warto je za to kochać

Zobacz też: Przestańcie komentować nasze brzuchy i wygląd w ciąży

Kolaż składający się z 8 zdjęć pokazuje jej sylwetkę w tym samym stroju i pozycji, od 3. miesiąca ciąży, do 3. tygodnia połogu. Łatwo można na nim dostrzec, że w niespełna miesiąc od urodzenia, brzuch Patrycji wyglądał jak wtedy, gdy była w 5.-6. miesiącu ciąży. Modelka dodała do zdjęcia szczery i bardzo mądry opis.

Mimo wszystkich wyidealizowanych zdjęć młodych matek po porodzie w social mediach warto pokazywać tez jak jest naprawdę. Oczywiście jest wiele kobiet, które po porodzie prawie od razu wyglądają jakby w ciąży nie były i można im tylko zdrowo pozazdrościć, bo nie każdy tak ma i to nie jest nic złego! - rozpoczęła.

Patrycja Greinke Instagram
Autor: Instagram/ @patrycjagreinke Patrycja Greinke Instagram

Jak zaznacza modelka, w połogu powinnyśmy być dumne ze swoich ciał, a nie się ich wstydzić.

Ciało wydało na świat nowe życie, dokonało cudu narodzin, przez tak długi okres odczuwało różne skutki rozwijającego się w nim dziecka. Nie będzie wyglądało od razu idealnie, nie będzie od razu jak przed ciążą i to tez jest ok! Młoda mamo daj sobie czas, okaż sobie litość i nie przejmuj się tym, ze Twoje ciało tak się zmieniło, ono zrobiło naprawdę niezłą robotę! Powinnaś być z siebie oraz swojego ciała dumna, dało rade! - motywuje Patrycja.

Sprawdź: "Jestem otyłą ciężarną". Możesz czuć się dobrze i wyglądać pięknie, ale to nadal ciąża podwyższonego ryzyka

Jak zaznaczają obserwujące je mamy, to piękne i mądre słowa, choć w dzisiejszy świat, jest okrutny dla świeżo upieczonych mam.

- Piękne napisane! Taka jest prawda...❤ Słyszałam jednak komentarze, od kobiet ( które same rodziły) "2 tygodnie po porodzie a Ty dalej wyglądasz jakbyś była w ciąży ". Smutne to... Kobieta kobiecie - skomentowała jedna z internautek.