Pięcioraczki z Horyńca. Tak rodzeństwo pożegnało swojego małego braciszka

2023-03-06 11:34

12 lutego w krakowskich szpitalu przyszły na świat pięcioraczki. Niestety jedno z dzieci przegrało walkę o życie. Mały Henry James zmarł w wieku 3 dni. Rodzina pożegnała chłopca w wyjątkowy sposób. „Wzruszający, pełny miłości gest” - piszą internauci.

Noworodek w inkubatorze
Autor: Getti Images Pięcioraczki z Horyńca: Tak rodzeństwo pożegnało swojego małego braciszka

Pięcioraczki przyszły na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ciąża, która zdarza się raz na 52 miliony urodzeń to ogromne wydarzenie. Niestety jedno z dzieci przegrało swoją walkę o życie. Pozostałe dzieci wciąż przebywają w szpitalu, gdzie spędzą jeszcze wiele tygodni.

Rodzice i rodzeństwo pięcioraczków postanowili pożegnać Henry’ego Jamesa w wyjątkowy sposób. Wzruszający film opublikowali rodzice chłopca na swoim profilu na TikToku @clarke_dozen.

Zobacz także: Urodziła wyjątkowe pięcioraczki. Taka ciąża zdarza się raz na 60 milionów porodów. "To cud"

Tragedia w Szczecinie śmierć dziecka w samochodzie

„Jesteśmy zdruzgotani”

Pięcioraczki przyszły na świat w 28 tygodniu ciąży i ważyły od 710 gramów do 1400 gramów, co oznaczało, że są skrajnymi wcześniakami. Pozostała czwórka przebywa w szpitalu pod czujnym okiem wykwalifikowanych specjalistów.

W oświadczeniu, które przekazali rodzice zmarłego chłopca za pośrednictwem szpitala w Krakowie, możemy przeczytać:

"Jesteśmy zdruzgotani, że nasz najmłodszy syn Henry James zmarł w wieku trzech dni. To było nagłe wydarzenie, mały Henry sobie nie poradził (...) Zapamiętamy małego Henryka w naszych sercach. W zaledwie dwa dni był gwiazdą na tym świecie. Bycie wybranym dla rodziców małego Henry'ego było absolutnym zaszczytem i przywilejem. Cieszyliśmy się każdą sekundą, którą mogliśmy z nim spędzić"

Rodzice podkreślają, że będą cały czas wspierać swoją całą jedenastkę wspaniałych dzieci i pomagać im zrozumieć wiadomość o Henrym.

Kilka dni temu opublikowali niezwykle wzruszający film, który upamiętnia pożegnanie chłopca.

Rodzeństwo żegna Henry’ego

Na nagraniu możemy zobaczyć rodziców zmarłego chłopca – Vincenta i Dominikę Clarke oraz ich siedmioro dzieci w wieku 12 lat, 10 lat, 7 lat (bliźnięta), 4 lat (bliźnięta) oraz 10 miesięcy.

Na początku filmu widzimy drzwi domu oraz napis:

„Żegnając się z Henrym… Do czasu, gdy znów się spotkamy”.

Po chwili cała rodzina wychodzi z domu ubrana na biało, trzymając w ręku białe i niebieskie baloniki napełnione helem. Na nagraniu widzimy, jak dzieci wypuszczają je do nieba i zapalają niebieskie i białe race. Całość podkreśla wzruszająca muzyka.

„Wzruszający, pełny miłości gest”

Dla wielu internautów, takiego rodzaju pożegnanie, było przepięknym gestem.

„Smutne, a zarazem piękne” – możemy przeczytać.

„Wzruszający, pełny miłości gest. Duża, kochająca się rodzina, w której celebrowane są tradycje i pamięć po stracie bliskiej osoby” – podkreśla jedna z internautek.

„Uważam, że dla dzieci, które nie do końca zawsze rozumieją ten czas, to piękne pożegnanie, będą brata pamiętać w piękny sposób” – przyznaje kolejna.

Wiele osób nie ukrywało, że oglądając to nagranie, wzruszyło się do łez.

Czytaj także: Żałoba po dziecku musi trwać jakiś czas. Jak rozmawiać z rodzicami po śmierci dziecka?

Wstrząsająca relacja ratownika medycznego. "Nie wolno wam obwiniać się za śmierć tego dziecka!"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza