Pięcioraczki z Horyńca zaraz skończą roczek. Ich mama ma prośbę: "każda ilość się przyda"

2024-01-17 10:02

Dominika Clarke i jej rodzina, stała się znana po niezwykłych narodzinach ich pięcioraczków. Mama wielodzietna wraz z mężem wychowuje w sumie 11 dzieci. Ich niezwykłe życie relacjonuje też w mediach społecznościowych, która mają coraz większą popularność. Ostatnio, z okazji zbliżających się pierwszych urodzin maluchów, Clarke poprosiła internautów o pomoc.

Pięcioraczki z Horyńca będą świętować urodziny. Na taki prezent liczy ich mama
Autor: Instagram/ @piecioraczki_z_horynca/ @clarke_dozen Pięcioraczki z Horyńca będą świętować urodziny. Na taki prezent liczy ich mama

Słynne pięcioraczki z Horyńca przyszły na świat 12 lutego 2023 w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Dzieci urodziły się w 28. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Mimo iż wszyscy trzymaliśmy kciuki za ich zdrowie, jeden chłopczyk – Henry James nie przeżył. Drugi, wyszedł ze szpitala dopiero po siedmiu miesiącach od hospitalizacji.

To niesamowite, jak szybko biegnie czas, ale od narodzin niezwykłego rodzeństwa minął już prawie rok. 

Przeczytaj też: „Bałam się, że mój dotyk zabije dziecko”. Dominika Clarke o długiej drodze pięcioraczków [WYWIAD]

Spis treści

  1. Wielodzietna rodzina z Horyńca
  2. Mama pięcioraczków prosi o pomoc
Dzień wcześniaka na Oddziale Neonatologicznym w Zespole Szpitali Miejskich w Katowicach

Zobacz też: Słowa lekarki zdruzgotały mamę pięcioraczków. „W jej oczach byliśmy najgorszymi rodzicami”

Wielodzietna rodzina z Horyńca

Od kilku miesięcy, cała czwórka maluchów jest już w domu. To Charles Patrick (pieszczotliwie nazywany Czarusiem), Elizabeth May, Evangeline Rose i Arianna Daisy. Dzieci mają brytyjskie imiona z uwagi na pochodzenie swojego taty. Cała rodzinka, mieszka na podkarpaciu.

Państwo Clarke mają też starsze dzieci. 14-letniego Philipa, 12-letniego Elliota, 9-letnich Tosię i Zygmunta, Charlotte i Alexandra w wieku 6 lat, a także niespełna 2-letnią Grace. Nic dziwnego, że profile rodziny w mediach społecznościowych mają tak ogromną popularność. Organizacja życia 13-osobowej rodziny to trudne zadanie, choć sama mama, mówi o swoim życiu z dużą skromnością.

- Człowiek bardzo szybko się przyzwyczaja do różnych sytuacji. Ludzie często pytają mnie: „Jak ty to robisz?”, mówią: „Ja bym nie dała rady”. Tymczasem jeśli zostaniemy postawieni w jakiejś sytuacji, okazuje się, że potrafimy wszystko zorganizować i na wszystko znaleźć czas – niezależnie od liczby dzieci i obowiązków - mówiła niedawno w wywiadzie dla mjakmama24.pl pani Dominika. 

Mama pięcioraczków prosi o pomoc

Przy tak licznej gromadce mimo wszystko często trudno o domową logistykę, zarówno ze względów organizacyjnych, jak i finansowych. Właśnie dlatego, z okazji zbliżających się urodzina maluchów, Dominika Clarke ma do swoich obserwatorów na Instagramie prośbę.

„Nasze pięcioraczki kończą dziś 11 miesięcy, a już za miesiąc roczek z tej okazji organizujemy akcje pod tytułem 'Paczka mleczka dla pięcioraczka' - każda ilość się przyda, opakowania małe i duże (…)” - napisała Dominika Clarke 12 stycznia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza