Kalkulator komunijny powie ci, ile włożyć do koperty. "Sympatia do dziecka: od 0 do 10"

2023-05-12 14:14

Z okazji pierwszej komunii świętej często wręczamy dziecku kopertę. Problem w tym, że nie zawsze wiemy ile pieniędzy do niej włożyć. Na szczęście z pomocą przychodzi pierwszy "kalkulator kopert komunijnych".

Kalkulator komunijny powie ci, ile włożyć do koperty. Sympatia do dziecka: od 0 do 10
Autor: Getty Images Kalkulator komunijny powie ci, ile włożyć do koperty. "Sympatia do dziecka: od 0 do 10"

Dostając zaproszenie na komunię, od razu możemy zacząć się zastanawiać „Ile pieniędzy dać dziecku na komunię?”. Bierzemy pod uwagę wiele przesłanek, w tym zasobność własnego portfela, ale i tak trudno jest nam zdecydować.

Na szczęście powstał kalkulator kopert komunijnych. To dzieło ludzi, którzy przeanalizowali aż 37 indywidualnych parametrów, które pozwalają wyliczyć odpowiednią kwotę. Kalkulator powstał na podstawie algorytmu autorstwa Szymona Żurawskiego z redakcji ASZdziennika, popularnego serwisu satyrycznego.

Zobacz także: Jaki prezent na komunię dla chłopca wybrać? TOP 10 prezentów za małe i duże kwoty

Ile dać dziecku na komunię?

Duchowe znaczenie pierwszej komunii

Pierwsza komunia święta to przede wszystkim bardzo ważne dla osób wierzących duchowe przeżycie. Sakrament Eucharystii to bowiem najważniejszy sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego. Można by się zastanawiać, czy dawanie dziecku pieniędzy z okazji pierwszej komunii jest w ogóle właściwie. Zostało to jednak tak mocno zakorzenione w naszej tradycji, że nikt nie uważa, że jest to coś złego.

Pytanie tylko, ile pieniędzy dać dziecku na komunię? Twórcy kalkulatora kopert komunijnych przygotowali serię krótkich pytań, na które należy odpowiedzieć, aby znaleźć rozwiązanie tego dylematu. Ale uwaga - większość z nich to prawdziwe zaskoczenie.

„Relacje z dzieckiem i rodziną”

Wpierw czeka nas bloczek „Relacje z dzieckiem i rodziną”. I tak, tutaj musimy określić lata znajomości z dzieckiem, z jego rodzicami oraz ocenić sympatię, jaką ich obdarzamy. Ciekawym punktem są niechciane rady na temat wychowania, a także szansa na utrzymanie kontaktu za 10 lat.

Kalkulator kopert komunijnych
Autor: screen strony omnicalculator.com Ile powinno znaleźć się w kopercia dla dziecka z okazji pierwszej komunii

W dalszej części przystępujemy do bloku „Inni goście”. Dobre towarzystwo ma kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o miło spędzony czas. Warto więc odpowiedzieć, ile na przyjęciu znajdzie się osób, które lubimy, a ile takich, które darzymy mniejszą sympatią.

„Ciekawe plany, które trzeba było odwołać”

Wśród kolejnych pytań znajduje się także prośba o oszacowanie, ile godzin zamierzamy spędzić na przyjęciu komunijnym, ciekawe plany, które trzeba było odwołać, aby zjawić się na komunii dziecka. Ocenie poddaje się także poziom własnej religijności.

Część pytań może wydawać się obraźliwa, dziwna lub okrutna, ale finalnie musimy pamiętać, że to tylko żart. A ostatecznej kwoty, którą uzyskamy po udzieleniu wszystkich odpowiedzi, i tak nie musimy się trzymać.

Kalkulator kopert komunijnych dostępny jest TUTAJ.

Pierwszy kalkulator kopert komunijnych
Autor: screen ze strony www.omnicalculator.com Pierwszy kalkulator kopert komunijnych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza