Po pływaniu otulasz dziecko ręcznikiem? Instruktorka: to poważny błąd

2023-07-10 13:54

Po kąpieli w basenie wielu rodziców okrywa dziecko dokładnie ręcznikiem. Instruktorka pływania wyjaśnia, dlaczego takie postępowanie naraża dziecko na niebezpieczeństwo.

Jak prawidłowo owinąć dziecko ręcznikiem po basenie?
Autor: Getty Images Szczelne opatulenie dziecka ręcznikiem po basenie może narazić je na niebezpieczeństwo.

Pływanie na basenie czy w jeziorze to dla dzieci ogromna radość, która nie tylko pozwala im rozładować nadmiar energii, ale i korzystnie oddziałuje na ich zdrowie. Woda rozluźnia mięśnie, wzmacnia kręgosłup i mięśnie, a także poprawia apetyt. Po wodnych szaleństwach każde dziecko najczęściej jest głodne i... zziębnięte. Rodzice więc szybko dokładnie otulają je ręcznikiem, by rozgrzać ciało. Okazuje się, że takie postępowanie nie jest właściwe.

Nie okrywaj tak dziecka ręcznikiem

Instruktorka pływania Nikki Scarnati zwróciła uwagę, że dzieci, które po wyjściu z wody szczelnie opatulamy ręcznikiem, możemy nieświadomie narażać na niebezpieczeństwo. "Gdyby wpadli do basenu w ten sposób, wszystkie ich kończyny byłyby okręcone mokrym ręcznikiem" – powiedziała kobieta w filmie, który opublikowała na TikToku. 

Wyjaśniła również, że wielu rodziców popełnia ten błąd, nie zastanawiając się, co by się wydarzyło, gdyby dziecko nagle ponownie wpadło do wody. Ona także owijała dziecko ręcznikiem, ale odkąd zdała sobie sprawę z popełnianego błędu, zawsze pamięta, by robić to inaczej jak wcześniej.

Jak prawidłowo owinąć dziecko ręcznikiem?

Dziecko należy okręcić ręcznikiem, by nie zmarzło, ale pamiętać, by miało wolne ręce. "W ten sposób, jeśli znajdą się w wodzie, nadal będą miały możliwość ruchu. Uda im się wypłynąć. To o wiele bezpieczniejsze" - wyjaśniła instruktorka.

Pod filmem pojawiło się dużo pozytywnych komentarzy. Internauci zwracali uwagę na to, że taki sposób owijania ciała ręcznikiem jest nie tylko bezpieczniejszy ze względu na możliwy upadek do wody, ale również - na posadzkę. Jeśli dziecko będzie miało wolne ręce, uda mu się ochronić przed upadkiem lub intuicyjnie zasłonić ciało rękami. W przypadku szczelnego owinięcia będzie to niemożliwe.

Czytaj: Rewelacyjny domowy izotonik dla dziecka. Zrobisz go z 3 składników

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza