Polskie samotne matki SĄ SZCZĘŚLIWE. I wiedzą, czego chcą od życia

2014-05-20 14:56

Samotne matki nie siedzą zamknięte w czterech ścianach i nie płaczą w poduszkę. Z badań naukowców wynika, że są szczęśliwe, świadome siebie i swoich potrzeb. Ich poziom zadowolenia z życia nie odbiega od poziomu kobiet, pozostających w związkach!

Narodziny dziecka. Jak zmienia się mama
Autor: archiwum redakcji

Wyniki badań naukowców przeprowadzonych na grupie samotnych matek zdziwią niejedną osobę, święcie wierzącą w stereotypy. Badaczki z Instytutu Psychologii z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego stwierdziły, że samotne mamy nie tylko nie są nieszczęśliwe, ale... radzą sobie ze swoim życiem bardzo dobrze.

"Pomimo trudności i problemów, które pojawiają się, a może dzięki nim, dzieci stają się dla samotnych matek całkowitym centrum ich świata. Dodatkowo potomstwo daje często kobietom siłę do podejmowania decyzji, których nie były w stanie podjąć przed ciążą" - mówi dr Monika Młynarska.

Wiele kobiet przewartościowało swoje życie po pojawieniu się dziecka. Niektóre samotne matki wreszcie znalazły siłę, by zakończyć patologiczne związki. Inne zaczęły spełniać swoje marzenia, kierując się hasłem, że szczęśliwa mama oznacza szczęśliwe dziecko.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza