Posadziła ja na leżaku, żeby spakować rzeczy. "Dzieci nad wodą nigdy nie są bezpieczne"

2023-07-28 14:06

Wystarczyła chwila nieuwagi rodziców, aby dziewczynka odpoczywająca na leżaku, nagle znalazła się w basenie. Jej mama przestrzega: nawet, jeśli wokół jest kilku dorośli, nawet jeśli wydaje ci się, że dziecko jest posłuszne i nie zrobi głupoty, to i tak "miej oczy wokół głowy".

dziewczynka w ręczniku po kąpieli w basenie
Autor: Getty images Posadziła ja na leżaku, żeby spakować rzeczy. "Dzieci nad wodą nigdy nie są bezpieczne"

Rachel jest mamą dwójki dzieci. Wraz z rodziną i znajomymi świętowali urodziny jej starszego syna na basenie. Młodsza - dwuletnia córeczka cały czas bawiła się w wodzie w kamizelce i pod okiem wielu dorosłych. Ale w pewnym momencie nadszedł koniec imprezy i mama wyciągnęła dziecko z wody.

Posadziła dziewczynkę na leżaku, zdjęła jej kamizelkę i owinęła ręcznikiem. Stało tam sześciu dorosłych, więc kobieta zajęła się pakowaniem rzeczy do toreb. "Poczułam, że mogę na chwilę spuścić ją z oka. W końcu, co może pójść nie tak, przy 6 dorosłych ludziach stojących obok?" - mówiła Rachel w rozmowie dla tyla.com.

To było kilka sekund, a dla mnie - wieczność

Chociaż dziewczynka siedziała tuż obok, kobieta zajęta pakowaniem rzeczy nie zwróciła uwagi, że córeczka wstała z leżaka.  Wystarczyło dosłownie kilka minut, gdy Rachel zdała sobie sprawę, że mała zniknęła. natychmiast rzuciła się do wanny z hydromasażem, w którym ostatnio bawiło się dziecko i znalazła małą w wodzie, twarzą do dołu.

„Zawsze mówią, że w nagłych wypadkach czas zwalnia... To dziwne uczucie, kiedy ci się to przytrafia. To, co musiało trwać tylko kilka sekund, a wydawało się wiecznością" - cytuje wstrząśniętą matkę serwis tyla.com.

Mąż Rachel rzucił się do wody razem z nią i szybko wyciągnął dziecko w wanny. Nie oddychała, zaczął ją więc udzielać jej pierwszej pomocy. Gdy przywrócił dziewczynce oddech, zabrali małą do szpitala, skąd przewieziona została helikopterem do szpitala dziecięcego. Po dobie spędzonej pod respiratorem, wróciłą zdrowa do domu.

Czytaj również: Ten błąd może skończyć się tragicznie. Rodzice często zapominają zrobić to z basenikiem

Mama przestrzega przed tą zabawką do wody. "Wytarła twarz ręcznikiem i zaczęła krzyczeć"

Dzieci nad wodą nigdy nie są bezpieczne

Rodzice dziecka przestrzegają rodziców, że w okolicach wody nie można spuścić dziecka z oczu nawet na moment. Nie warto również liczyć na to, ze wśród tylu dorosłych, dziecko jest pod dobrą opieką. Gdy jest wiele osób do nadzorowania dzieci, wszyscy myślą, że ktoś inny na nie patrzy. A wtedy wystarczy chwila, by doszło do tragedii.

źródło: tyla.com 

Bliscy pożegnali Joannę, która utonęła ratując syna