Potworny wypadek na autostradzie. Dziecko wypadło z samochodu

2023-05-22 10:20

Podczas zderzenia dwóch samochodów osobowych, z jednego z nich wypadło dziecko. Obrażenia poszkodowanego dziecka były poważne. Na miejscu musiał lądować śmigłowiec LPR, który zabrał chłopca do szpitala.

Wypadek na autostradzie
Autor: Getti Images Potworny wypadek na autostradzie. Dziecko wypadło z samochodu

Do wypadku doszło w niedzielę 21 maja, około południa, na autostradzie A4. Zderzenie dwóch samochodów miało miejsce na odcinku Brzesko-Tarnów na wysokości miejscowości Biadoliny Szlacheckie (województwo małopolskie).

Jak podał portal tvn24.pl, z jednego z samochodów wypadł 9-letni chłopiec. Do szpitala trafili również jego brat i rodzice.

Zobacz także: Ten błąd rodzice popełniają najczęściej w czasie wypadków. Ratowniczka uprzedza: możesz pogorszyć sytuację

13-latka wpadła pod tramwaj. Szokujący wypadek w Gorzowie

Dziecko wypadło z samochodu

Policja przekazała, że doszło do zderzenia dwóch samochodów, które zmierzały w stronę Rzeszowa. Podczas wyprzedzania dwa samochody zderzyły się ze sobą. Jeden z nich z impetem uderzył w barierki energochłonne. Uderzenie było na tyle poważne, że z samochodu wypadł 9-letni chłopiec.

Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji, w rozmowie z portalem ujawnił, że w jednym z pojazdów podróżowała rodzina z dwójką dzieci, a drugim kobieta z Ukrainy.

W wyniku wypadku z jednego z samochodów wypadł dziewięcioletni chłopiec, który doznał poważnych obrażeń nogi i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie - przekazał rzecznik policji.

Pozostali pasażerowie także trafili do szpitala

Oficer prasowy przekazał również, że do tego samego szpitala został również przewieziona kobieta i 6-letni pasażer auta. Kierowca trafił do szpitala w Tarnowie. Rzecznik poinformował, że obrażenia pozostałych członków rodziny nie były jednak poważne.

– Zostały przetransportowane do szpitala na badania kontrolne – przekazał oficer prasowy tarnowskiej policji.

Obywatelka Ukrainy, która kierowała drugim pojazdem, nie odniosła żadnych obrażeń.

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem

Nie wiemy, w jakim foteliku podróżował 9-latek, ale ponawiamy liczne apele o wybór odpowiedniego fotelika samochodowego dla dziecka.

Niestety bardzo często dzieci od mniej więcej 6. do 10. roku życia przestają jeździć w fotelikach. Zastępujemy je podstawkami, które spełniają tylko jeden warunek. Dzięki nim unikniemy mandatu, ale nie zapewnimy dziecku bezpieczeństwa podczas kolizji.

Dziecko na podstawce samochodowej nurkuje przy zderzeniu pod pasy i wyślizguje się z nich. Przewożenie dziecka w ten sposób grozi wieloma urazami, a nawet śmiercią.

Źródło:

tvn24.pl

sadeczanin.info

Czytaj także: Jazda w foteliku tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejsza dla dziecka

Naklej na foteliku karteczkę. Ten prosty trik może uratować życie dziecka

Aktualne przepisy dotyczące fotelików samochodowych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza