Potworny wypadek na autostradzie. Dziecko wypadło z samochodu

2023-05-22 10:20

Podczas zderzenia dwóch samochodów osobowych, z jednego z nich wypadło dziecko. Obrażenia poszkodowanego dziecka były poważne. Na miejscu musiał lądować śmigłowiec LPR, który zabrał chłopca do szpitala.

Wypadek na autostradzie
Autor: Getti Images Potworny wypadek na autostradzie. Dziecko wypadło z samochodu

Do wypadku doszło w niedzielę 21 maja, około południa, na autostradzie A4. Zderzenie dwóch samochodów miało miejsce na odcinku Brzesko-Tarnów na wysokości miejscowości Biadoliny Szlacheckie (województwo małopolskie).

Jak podał portal tvn24.pl, z jednego z samochodów wypadł 9-letni chłopiec. Do szpitala trafili również jego brat i rodzice.

Zobacz także: Ten błąd rodzice popełniają najczęściej w czasie wypadków. Ratowniczka uprzedza: możesz pogorszyć sytuację

13-latka wpadła pod tramwaj. Szokujący wypadek w Gorzowie

Dziecko wypadło z samochodu

Policja przekazała, że doszło do zderzenia dwóch samochodów, które zmierzały w stronę Rzeszowa. Podczas wyprzedzania dwa samochody zderzyły się ze sobą. Jeden z nich z impetem uderzył w barierki energochłonne. Uderzenie było na tyle poważne, że z samochodu wypadł 9-letni chłopiec.

Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji, w rozmowie z portalem ujawnił, że w jednym z pojazdów podróżowała rodzina z dwójką dzieci, a drugim kobieta z Ukrainy.

W wyniku wypadku z jednego z samochodów wypadł dziewięcioletni chłopiec, który doznał poważnych obrażeń nogi i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie - przekazał rzecznik policji.

Pozostali pasażerowie także trafili do szpitala

Oficer prasowy przekazał również, że do tego samego szpitala został również przewieziona kobieta i 6-letni pasażer auta. Kierowca trafił do szpitala w Tarnowie. Rzecznik poinformował, że obrażenia pozostałych członków rodziny nie były jednak poważne.

– Zostały przetransportowane do szpitala na badania kontrolne – przekazał oficer prasowy tarnowskiej policji.

Obywatelka Ukrainy, która kierowała drugim pojazdem, nie odniosła żadnych obrażeń.

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem

Nie wiemy, w jakim foteliku podróżował 9-latek, ale ponawiamy liczne apele o wybór odpowiedniego fotelika samochodowego dla dziecka.

Niestety bardzo często dzieci od mniej więcej 6. do 10. roku życia przestają jeździć w fotelikach. Zastępujemy je podstawkami, które spełniają tylko jeden warunek. Dzięki nim unikniemy mandatu, ale nie zapewnimy dziecku bezpieczeństwa podczas kolizji.

Dziecko na podstawce samochodowej nurkuje przy zderzeniu pod pasy i wyślizguje się z nich. Przewożenie dziecka w ten sposób grozi wieloma urazami, a nawet śmiercią.

Źródło:

tvn24.pl

sadeczanin.info

Czytaj także: Jazda w foteliku tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejsza dla dziecka

Naklej na foteliku karteczkę. Ten prosty trik może uratować życie dziecka

Aktualne przepisy dotyczące fotelików samochodowych