Spłodził już 102 dzieci, ale wciąż chciał więcej. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że powiedział: dość

2022-12-30 15:17

Pewien mieszkaniec Ugandy po spłodzeniu 102 dzieci, nakazał swoim żonom stosowania antykoncepcji po to, aby uniknąć narodzin kolejnego potomstwa. Mężczyzna stwierdził, że do tego kroku zmusiły go rosnące koszty utrzymania rodziny. Nawet mu się nie dziwimy.

Spłodził już 102 dzieci i chciał więcej. Ostatnie wydarzenia zmusiły go do zmiany decyzji
Autor: screen/tweeter @ Africa Archives ™ Spłodził już 102 dzieci i chciał więcej. Ostatnie wydarzenia zmusiły go do zmiany decyzji

Martwisz się, jak wychowasz dziecko w obliczu ciągle rosnących cen? Nie ty jedna. 67-letni mieszkaniec Ugandy, postanowił skończyć z płodzeniem dzieci ze względu na pogarszającą się sytuację finansową jego rodziny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna ma naprawdę poważne problemy ze względu na swoją ogromną płodność

Nie będzie 103. dziecka!

Jego rodzina składa się z 12 żon (Ugandyjczyk praktykuje wielożeństwo, które w jego kraju jest legalne) i 102 dzieci, z czego jedna trzecia z nich – w wieku od 6 do 51 lat – mieszka z nim w jednym gospodarstwie. Musa Hasahya ma też 568 wnucząt, z których część utrzymuje. 

Dlatego poprosił wszystkie 12 swoich żon, aby zaczęły stosować pigułki antykoncepcyjne, które pozwolą im uniknąć kolejnej ciąży. Jak twierdzi Ugandyjczyk, nie jest w stanie wykarmić swojej ogromnej rodziny, więc narodziny kolejnego potomka byłyby dla niego katastrofą finansową.

Czytaj również: Najbardziej płodna matka w historii. Przeżyła 27 ciąż mnogich, a liczba jej dzieci jest niewiarygodna

Ma 11 dzieci z 8 mężczyznami. Twierdzi, że zrobiła to celowo. "Takie rozwiązanie ma wiele plusów"

Duża rodzina to duże koszty

Dochód Hasahya z biegiem lat spadał z powodu rosnących kosztów utrzymania, ponieważ jego rodzina stawała się coraz większa.

„Ożeniłem się z jedną kobietą po drugiej. Jak mężczyzna może być zadowolony z jednej kobiety?" - cytuje rolnika portal nypost.com i wyjaśnia, że najmłodsza żona Hasahyi, Zulaika, która urodziła mu 11 dzieci, jest o 21 lat młodsza od jego najstarszego dziecka.

Zulaika zgodziła się z decyzją męża i oświadczyła, że nie będzie miała więcej dzieci. Rozumie złą sytuację finansową męża, więc zaczęła stosować pigułki antykoncepcyjne.

Izabela Leszczyna: "Po nowym roku przy zniesieniu tarcz tzw. antyinflacyjnych inflacja na pewno przebije 20 proc." [Sedno Sprawy]