To, co robią te kobiety tuż po porodzie pokazuje całą prawdę o tym, jak nieziemski to wysiłek

2022-07-14 11:52

Bólu porodowego nie da się porównać do niczego innego. To niesamowity wysiłek, porównywalny do przebiegnięcia maratonu. Nic więc dziwnego, że pierwszym, czego pragnęły te mamy, był porządny, kaloryczny posiłek. Na sale porodowe wjechały więc fast foody, a nawet... piwo. Co o tym sądzicie? Zobaczcie, jak inne mamuśki uzupełniały kalorie po wydaniu dziecka na świat.

pierwszy posiłek po porodzie
Autor: Instagram/ @bethanyfontaine @courtneyburtonfitness Pierwszy posiłek po porodzie - te mamy uzupełniły kalorie bez skrupułów.

Jakiś czas temu, polska gwiazda fitnessu, Anna Lewandowska, zdradziła, ile kalorii spala ciało kobiety w trakcie porodu. Według niej, podczas jednej minuty rodząca spala 2-3 kcal. To tyle samo, co podczas dość szybkiego marszu. Poród zatem to wysiłek porównywalny do maratonu. Jeśli trwa 7-10 godzin - a tyle mniej więcej się schodzi z wydaniem dziecka na świat, to mama spali w trakcie jego trwania około 1400 kcal. 

Nic dziwnego, że mamy mają wtedy ochotę zjesć przysłowiowego "konia z kopytami". Nie wspominając już o dłuższych porodach, które wcale nie są takie rzadkie. Może właśnie dlatego, mamy tak niesamowicie wspominają pierwszy posiłek po porodzie:

  • Nie macie pojęcia jak dobrze smakowała ta pizza.
  • Pierwszy posiłek po porodzie to magia. - piszą #instamatki

Zobacz: Brzuch tuż po porodzie wygląda jak w 2. trymestrze [ZDJĘCIA]

Upodobania w kwestii smaków, są różne. Na Instagramie znalazłyśmy nawet doulę, która podała swojej rodzącej piwo - bo kobieta właśnie o nim marzyła po wydaniu dziecka na świat.

Jako doule często mówimy o pierwszym posiłku i napoju zaraz po urodzeniu... Najczęściej jest to ciepła herbata lub zupa.. Ale hej, każda rodzina i kultura jest inna i jesteśmy tutaj, aby wspierać kobiety czymkolwiek chcą. To zdjęcie nazwałam "nowe znaczenie drinka w basenie". - zabawną fotkę pokazujemy w galerii poniżej.

Można się spierać, o zdrowie i wpływ na mleko matki. Ale jeśli to jeden raz, a mama ma w ten sposób zacząć szczęśliwe macierzyństwo, to... Każdy podejmuje decyzje sam za siebie. 

Przeczytaj: Jak naprawdę wygląda kobieta po porodzie? Te mamy nie wstydzą się pokazać swojego ciała

Zobaczcie, co jadają matki na porodówkach, w naszej GALERII. Pamiętacie Wasz pierwszy posiłek po porodzie?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza