Dziewczynka szła po gzymsie na wysokości 4. piętra. "Ręce mi się pocą od samego oglądania"

2023-07-18 9:47

Przerażające nagranie krąży po sieci. Mała dziewczynka wyszła przez okno na 4. piętrze i przeszła po gzymsie. „Zawsze staram się rezerwować mieszkania na parterze, gdy jestem z dziećmi... Widać dlaczego" – napisał brytyjski producent radiowy.

Dziewczynka przy oknie
Autor: Getti Images/ Twitter/@jezzadixon „To przerażające do oglądania”. Dziewczynka szła po gzymsie na wysokośc 4. piętra

Nagranie, które warto publikować każdego roku jako ostrzeżenie dla wszystkich rodziców. Wakacje to czas beztroski, ale nie możemy zapomnieć podczas nich o bezpieczeństwie dzieci.

Ta dziewczynka opuściła hotelowy pokój przez okno i przemaszerowała po gzymsie. Mama w tym czasie nie była w ogóle świadoma, co robi jej dziecko.

Zobacz także: 3-latek wyszedł przez okno i stanął na parapecie. Sąsiedzi wszystko nagrali

Śledztwo po tragedii. Dziewczynka wypadła z okna. Zginęła na miejscu

Wakacje mogły skończyć się tragedią

3-letnia dziewczynka była na wakacjach ze swoimi rodzicami na Wyspach Kanaryjskich. Podczas pobytu w hotelu Playa Paraiso w mieście Adeje na Teneryfie, pozostawiona bez opieki dorosłych, wymknęła się przez okno na 4. piętrze.

Na nagraniu możemy zobaczyć, jak maszeruje wzdłuż wąskiego gzymsu, opierając się dłonią o ścianę, a następnie dociera do balkonu. Tam przez chwilę próbuje się przedostać w bezpieczniejsze miejsce, ale jej się to nie udaje. Zawraca. Cud, że podskakując tuż przed oknem, nie straciła równowagi.

Film nakręciła córka belgijskiego turysty, który zauważył małą dziewczynkę przez okno swojego hotelu naprzeciwko i pospieszył na pomoc.

Według hiszpańskiego kanału telewizyjnego Antena 3 mama dziewczynki w tym czasie brała prysznic.

„To przerażające do oglądania”

Brytyjski producent radiowy ᒍer Dixon otrzymał przerażające nagranie i postanowił się nim podzielić.

„To jest absolutnie przerażające do oglądania. Podobno nagrane na Teneryfie... Zawsze staram się rezerwować pokoje na parterze, gdy jestem na wakacjach z dziećmi... widać dlaczego” – napisał pod postem.

Wiadomo, że lokalna policja wszczęła dochodzenie w kierunku zaniedbania.

Zdarzenie miało miejsce 4 styczna 2020 roku. Wciąż budzi wiele emocji i jest przestrogą dla wszystkich rodziców, aby nie pozostawiali dzieci bez opieki. Jest też udostępniane przez inne media. Snap Alerte TV postanowiło przypomnieć sytuację sprzed lat, aby uczulić rodziców na zagrożenia. Po komentarzach możemy zauważyć, że nie wszyscy widzieli wcześniej to przerażające nagranie. Wiele osób wstrzymało oddech, obawiając się najgorszego.

"Przestałem nawet oddychać" - napisała jedna z internautek.

"Umarłam trzy razy, oglądając ten film" - wyznała kolejna.

"Ręce mi się pocą od samego oglądania " - dodała inna.

Pamiętaj o zabezpieczeniu okien

Nawet na wakacjach nie powinniśmy zapominać o zabezpieczeniu okien, aby uniknąć takich sytuacji. Wychodząc do drugiego pokoju lub do łazienki tylko na chwilę, upewnijmy się, że okno jest dobrze zamknięte lub uchylone i nie ma możliwości jego dalszego otwarcia. Zawsze też możemy zabrać specjalną blokadę do okna ze sobą.

Małe dzieci są bardzo sprytne i niekiedy swoim uporem i ciekawością potrafią zrobić coś, co nie mieści nam się w głowie.

Źródło:

  • soirmag.lesoir.be
  • huffingtonpost.fr
  • actu17.fr

Czytaj także: 5-letnia dziewczynka wypadła przez okno. Matka wyszła "tylko na chwilę"

Nie żyje matka, która wypadła z dzieckiem z 8. piętra. Mała dziewczynka walczy o życie