Maluszek ulewa po karmieniu, a ty się zamartwiasz? Musisz to zobaczyć [WIDEO]

2022-07-18 9:39

Wiele niemowląt ulewa po karmieniu. To jak najbardziej normalne. Dla mam jednak wydaje się bardzo niepokojące. Zwłaszcza, jeśli dziecko ulewa więcej niż tylko odrobinę wraz ze śliną. Dla wszystkich zaniepokojonych mam jest ten filmik. "Wow, to zmniejszyło sporo mój lęk" - komentują internautki.

ulewanie
Autor: Getty Images Jaką ilość ulewa dziecko?

Ulewanie wygląda niekiedy dość przerażająco. Mamom wydaje się, że ilość, która wylądowała na ubranku niemowlaka to już tak wiele, że chyba bardziej to wymioty niż ulewanie. Do tego panicznie boimy się, że dziecko zwróciło tak dużo, że pewnie dalej jest głodne.

Ten filmik pokazuje, że nie ma co zwiększać dawek, by uzupełnić dziecku pokarm. Nie ma też sensu się stresować. Ilość, która na ubranku wygląda na dużą, tak naprawdę taka nie jest. Świetnie obrazuje to ten filmik, mamy-ratowniczki z Instagrama.

Dowiedz się: Noworodek ulewa po każdym karmieniu. Czy jest się czym martwić?

Czy ilość mleka, które ulewa dziecko, jest niepokojąca?

Wideo fantastycznie obrazuje, że na bluzeczce dziecka, już 2 ml wyglądają na sporą ilość. Nie mówiąc o 10 ml, które w odniesieniu do ilości mleka wypijanej przez większe niemowlęta i tak nie stanowi dużego procenta całego wypitego mleka. 

Przeczytaj też: Ulewanie u dziecka: 8 sposobów na zapobieganie cofaniu się treści pokarmowej

Jak zaznacza ratowniczka medyczna, Nikki Jurcutz - twórczyni filmiku:

Zanim zaczniesz zamartwiać się, jak bardzo maluch wymiotuje, skorzystaj z tego jako wskazówki, aby oszacować, ile faktycznie ulewa. Zawsze zgłoś się natychmiast do lekarza z wymiocinami o ciemnozielonym kolorze, gdy zauważysz krew w wymiocinach, albo gdy mają one charakter chlustający (z dużym ciśnieniem, obfite). 

Więcej pytań o ulewanie

Zachwycone mamy pod wideo piszą o tym, że taka wizualizacja mocno je uspokoiła. Dopytują też:

  • Ten film jest bardzo pomocny! Czy to niepokojące, że dziecko wymiotuje 10 ml po karmieniu?
  • Ta ilość może być naprawdę normalna. Zwróć uwagę na inne rzeczy, takie jak przybieranie na wadze, kupy. Czasami po prostu maluszki piją szybciej i więcej, niż ich małe brzuszki mogą przyjąć - odpowiada ratowniczka.

Dowiedz się także: Refluks u niemowląt - kiedy ulewanie u niemowląt może być niebezpieczne

  • To naprawdę bardzo pomocne, ponieważ czasami zastanawiam się, czy w ogóle pozostało córce trochę nieulanego mleka - komentuje inna mama.