Umiera na raka. Zrobiła listę rzeczy, które chce jeszcze zrobić z 3-letnim synkiem

2023-02-10 12:49

Danni Day ma dopiero 34 lata, a z powodu nowotworu powoli musi żegnać się z rodziną. Kobieta zrobiła wzruszającą listę rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią ze swoim 3-letnim synkiem Bodhi.

Matka z dzieckiem
Autor: screen/ FB@NationalWorld Danni Day ma dopiero 34 lata, a z powodu nowotworu powoli musi żegnać się z rodziną i synkiem Bodhi

Danni kilka lat temu została zdiagnozowana w kierunku raka piersi. W wyniku chemioterapii straciła szanse na bycie mamą. Ale mimo zapowiedziom lekarzy zaszła w ciąże i urodziła synka o imieniu Bodhi. 

Niestety, wkrótce po narodzinach chłopca, rak powrócił. Pojawiły sie przerzuty na wątrobę i płuca. Danni wymyśliła sposób, w jaki żegna się ze swoim synem.

Spis treści

  1. Rak powrócił po 5 latach
  2. Lista życzeń, które chce zrobić z synkiem 
  3. Chcę spacerować z lamami
Gadaj Zdrów EXTRA: Ewelina miała 27 lat, kiedy usłyszała: “Guz ma 2 cm, będzie pani miała chemię, wypadną pani włosy”

Rak powrócił po 5 latach

Od operacji raka piersi minęło prawie 5 lat, więc Danni miała nadzieję na remisję nowotworu. Niestety, kilka miesięcy temu zaczęła źle się czuć i miała bóle brzucha. Zdiagnozowano u niej wtórnego raka piersi, którego nie można operować ani usunąć. Lekarze dali jej 2 lata życia.

„Byliśmy zdruzgotani, gdy dowiedzieliśmy się, że rak powrócił. Byłam tak blisko osiągnięcia pięcioletniego okresu wyzdrowienia (mówi się, że 5 lata z dobrymi wynikami oznacza remisję raka – przyp. red.) – mówiła Dannyi w wywiadzie dla portalu Mirror.

Aby przetrwać ten trudny czas i pogodzić się z  myślą o nieuchronnej konsekwencji swojej choroby, dzielna mama postanowiła stworzyć listę rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią ze swoim synkiem. Spisane zadania mają dać jej siłę do walki z chorobą i załamaniem. „Chce robić rzeczy, które dla innych rodziców wydają się normalne" - przekonuje kobieta.

Czytaj również: Ma 7 lat, a od dwóch walczy z rakiem piersi. "To przypadek 1 na 400 milionów" 

Lista życzeń, które chce zrobić z synkiem 

Kiedy siostra Danni, Natasha usłyszała o jej planach, stworzyła zbiórkę w Internecie, aby pomóc młodej mamie spełnić listę życzeń. Zebrała swój cel, czyli 6000 funtów w ciągu 24 godzin od uruchomienia strony!

"Dannie rozpoczęła walkę z rakiem piersi w 2017 roku, kiedy miała zaledwie 29 lat. Przeszła chemioterapię, zniosła wypadanie włosów, poradziła sobie z rozdzierającą serce wiadomością, że nie będzie mogła mieć dzieci. Kiedy powiedziano Danni, że jest w remisji, wszyscy myśleliśmy, że najgorsze już za nami i nie mogliśmy być szczęśliwsi. Potem, kiedy Danni i Craig dowiedzieli się, że są w ciąży w 2020 roku, wszyscy byliśmy oszołomieni i zachwyceni." - napisała siostra Danni na stronie, na której prowadzona była zbiórka pieniędzy. 

Chcę spacerować z lamami

Danni zaczęła robić plany na następne dwa lata: chce nauczyć Bodhiego korzystania z nocnika i zobaczyć, jak pisze słowo, zanim odejdzie. "To takie małe rzeczy, drobiazgi, ale byłoby cudownie je zobaczyć" - mówi.

Niektóre jej życzenia nic nie kosztują, np. pomaganie Bodhi w osiągnięciu kamieni milowych. Inne wymagają nakładu pieniędzy. Danni ma w planach spacer z synkiem w towarzystwie lam, i kilka wypadów za miasto. Stara się realistycznie podejść do tego, co można zrobić z psem i małym dzieckiem, ale bardzo chciałaby zabrać Bodhiego za granicę na ich pierwsze rodzinne wakacje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza