Uratowała życie miesięcznej córeczce. Sama dostała odłamkami w głowę

2022-03-21 13:26

“Supermama” – tak o Oldze 27-latce z Ukrainy, która własnym ciałem osłoniła swoje dziecko przed wybuchem, piszą zagraniczne media. Jej zdjęcie z zabandażowaną głową i pokaleczonym tułowiem obiegło świat, stając się symbolem dramatu ludności cywilnej podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Uratowała życie miesięcznej córeczce. Sama dostała odłamkami w głowę
Autor: Getty images/Twitter @lapatina_ Uratowała życie miesięcznej córeczce. Sama dostała odłamkami w głowę

Wojna na Ukrainie codziennie przynosi ogrom ludzkich tragedii. Rosjanie bombardują domy, bloki mieszkalne oraz budynki użytku publicznego, które służą ludności cywilnej jako schrony. Ginie coraz więcej cywilów – matek i dzieci. Podczas jednego z nalotów na Kijów swoją odwagę i wielką matczyną miłość pokazała Olga. Osłoniła swoją miesięczną córeczkę swoim ciałem, dzięki czemu maleństwu nic złego się nie stało. Niestety sama dostała odłamkami, które zraniły jej głowę i tułów.

Tuż po wybuchu, kobieta z przerażeniem spojrzała na dziecko, które było zalane krwią. Na szczęście okazało się, że to krew Olgi, która spłynęła z jej głowy na córeczkę.

Przeczytaj: Uciekła przed wojną, teraz musi wrócić do Ukrainy. Dramat 12-latki

Matki kontra Putin. Kobiety z dziećmi zaprotestowały przeciwko wojnie na Ukrainie

Dzielna mama dochodzi do siebie w szpitalu

Informację o stanie zdrowia Olgi podała na Twitterze dziennikarka Anastasiia Lapatina z gazety “Kyiv Independent”.

Kobieta wraz z córeczką znajdują się w kijowskim szpitalu dziecięcym Ohmatdyt. Olga jest leczona z powodu ran ciętych na głowie i całym tułowiu. Dziewczynka oprócz kilku siniaków i zadrapań jest zdrowa.

Na opublikowanym przez dziennikarkę zdjęciu widzimy dzielną mamę z zabandażowaną głową, która karmi piersią swoje maleństwo. Sama zaś owinięta jest w koc termiczny.

Ukraińskie władze twierdzą, że co najmniej 60 cywilów zostało zabitych w Kijowie, odkąd 24 lutego Rosja rozpoczęła, jak to nazywa, „specjalną operację wojskową”, kilku w uderzeniach rakietowych na budynki mieszkalne.

Przeczytaj także: To zdjęcie wstrząsnęło światem. Pokazuje koszmar ciężarnych z Mariupola

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza