Urodziła bliźnięta MoMo. Niezwykłe siostry w domu przywitali półtoraroczni bracia

2023-03-03 11:02

To, że siostry żyją, jest cudem. Przyszły na świat półtora roku po swoich braciach bliźniakach. Już sam fakt urodzenia bliźniąt rok po roku jest niezwykły. Tymczasem te siostry to przypadek, jaki zdarza się w 1 proc. ciąż bliźniaczych i niesie za sobą ogromne ryzyko. Tej rodzinie się udało.

bliźnięta MoMo
Autor: Instagram/ @britneygalba Urodziła dwie pary bliźniąt rok po roku. Jej córki są jeszcze bardziej niezwykłe.

Britney Alba była już mamą rocznych bliźniąt - chłopców Luki i Levie`go, gdy zaszła w kolejną ciążę. Okazało się, że też jest bliźniacza. Co więcej,  była obarczona ogromnym ryzykiem. Bliźnięta MoMo, nazywane też bliźniętami mono-mono to przypadek, który zdarza się raz na 35 tysięcy ciąż mnogich. - To nie była łatwa podróż - powiedziała młoda mama w rozmowie z mediami.

Dowiedz się: Kiedy zwiększa się szansa na bliźnięta? Sprawdź, czy możesz zajść w ciążę mnogą

Czym jest rozejście się mięśni brzucha po ciąży i jak sobie z tym radzić? M jak mama

Sprawdź: Bliźnięta jednojajowe - co warto o nich wiedzieć?

Ciąża z bliźniętami MoMo to niezwykle rzadka ciąża jednokosmówkowa i jednoowodniowa. Oznacza to, że bliźnięta dzielą ze sobą łożysko i worek owodniowy. Choć nie brzmi to groźnie, to w rzeczywistości niesie za sobą ogromne ryzyko komplikacji. Od 12 do 23 proc. płodów z ciąży mono-mono umiera, najczęściej z powodu splątania pępowiny. Istnieje także ogromne ryzyko urodzenia bliźniąt syjamskich

Na szczęście, do niczego takiego nie doszło i Britney urodziła dwie zdrowe dziewczynki. Lydia i Lynlee przyszły na świat w 32. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Ich przypadek jest medycznie niezwykły nie tylko dlatego, że szanse na zajście w ciążę MoMo wynoszą 1 proc., ale też dlatego, że urodzenie obydwojga, zdrowych bliźniąt jest sporym szczęściem.

Tu fenomenem jest też pojawienie się drugiej pary bliźniąt w tej samej rodzinie i to rok po roku. Szczęśliwe rodzeństwo już podbija Instagrama na wspólnym profilu @albatwinsx2. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza