Urodziła dziecko w wieku 5 lat. Do dziś nie opowiedziała swojej historii

2023-05-17 14:18

Lina Medina jest najmłodszą matką na świecie. Pierwsze dziecko urodziła, mając zaledwie 5 lat. Choć od tego czasu minęło już wiele lat, do dziś nie opowiedziała światu swojej historii.

Lina Medina
Autor: Twitter/@CanalHistory Urodziła dziecka w wieku 5 lat. Do dziś nie opowiedziała swojej historii

Lina Medina urodziła się 27 września 1933 roku w Ticrapo w Peru. 14 maja 1939 roku jako 5-letnie dziecko została matką. Gdy brzuch dziewczynki zaczął się powiększać, rodzice byli zaniepokojeni. Zabrali córkę do szpitala, myśląc, że to guz.

Kobieta w tym roku skończy 90 lat. Przez wszystkie te lata ani razu nie udzieliła wywiadu i nie opowiedziała swojej historii.

Zobacz także: To jedna z najmłodszych matek w Polsce. W Głogowie 13-latka urodziła dziecko

Czy trzeba iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego po ciąży i porodzie? M jak mama

Nieletnie matki

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie każdego roku około 2 milionów dziewczynek poniżej 15. roku życia zostaje matkami. Ameryka Łacińska jest według tych badań jedynym regionem, w którym liczba nieletnich matek stale wzrasta. Co więcej, jedna na pięć kobiet z Ameryki Łacińskiej zgłosiła, że była wykorzystywana seksualnie w dzieciństwie. Konsekwencją tego rodzaju przemocy jest najczęściej ciąża.

Rodzice myśleli, że to guz

Lina Medina była córką Tiburelo Mediny i Victorii Losea. Nie sprawiała żadnych problemów i była uważana za normalne dziecko. Kiedy więc zauważyli, że jej brzuch zaczyna się uwypuklać, pomyśleli, że to guz, który najwyraźniej się rozwijał.

Ojciec zabrał 5-letnią córkę do szpitala w mieście Pisco. Tam poinformował dr Gerardo Lozadzie, że miejscowi uzdrowiciele nie byli w stanie wyleczyć guza, który wciąż rósł w brzuchu dziewczynki.

Po zbadaniu lekarz odkrył, że to nie był guz, a płód. Lina była już wtedy w 7. miesiącu ciąży. Specjaliści ze szpitala w Limie potwierdzili, że dziewczynka spodziewa się dziecka.

6 tygodni później urodziła dziecko

Lekarze odkryli, że dziewczynka miała w pełni dojrzałe narządy płciowe. Regularnie miesiączkowała, odkąd skończyła 2,5 roku.

Kiedy Lina skończyła 5 lat i 7 miesięcy urodziła synka. Ze względu na tak młody wiek, poród odbył się przez cesarskie cięcie w dniu 14 maja 1939 roku. Dziecko urodziło się zdrowe i ważyło 2700 gramów.

Chłopcu nadano imię Gerardo, na cześć lekarza, który jako pierwszy odkrył ciążę dziewczynki. Do 10. roku życia był wychowywany jak młodszy brat Liny. Niestety zmarł w wieku 40 lat na infekcję szpiku kostnego.

Do tej pory nie wiadomo kto był ojcem

Ojciec dziewczynki został aresztowany, gdy tylko wyszło na jaw, że jego córka jest w ciąży. Oskarżono go o gwałt, ale później zwolniono z powodu niewystarczających dowodów.

Przez te wszystkie lata Lina nigdy nie udzieliła wywiadu i nie opowiedziała swojej historii. Nie powiedziała także kto był ojcem jej pierwszego dziecka. Z czasem poślubiła Raula Jurado i ponownie została matką w 1972 roku.

Według doniesień kobieta wciąż mieszka z mężem w Peru. Jej drugi syn mieszka w Meksyku.

Źródło:

  • history.uol.com.br
  • YouTube: The Youngest Mother in The World - Lina Medina

Czytaj także: Wczesne macierzyństwo, czyli jak zostałam mamą w wieku 16 lat

Wczesne Macierzyństwo: jakie posiada zalety?

Ma 21 lat i 15-letnie dziecko. Internauci są zszokowani: "Miałaś 6 lat, kiedy urodziłaś?"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza