Urodziła dziecko, gdy miała kilka lat. Jej wiek wprawia w osłupienie

2023-07-24 9:47

Na świat przyszło dziecko, które urodziła maleńka dziewczynka. Gdy rodzice zgłosili się z nią do lekarza, bo miała opuchnięty brzuch i okazało się, że jest w ciąży, nie mogli w to uwierzyć. Diagnoza lekarza wprawiła ich w osłupienie.

Najmłodsza mama świata
Autor: Getty Images'Global Healthcare India Lina została mamą w wieku 5 lat.

Ta historia wstrząsnęła Peru. Mała dziewczynka, Lina Medina, urodziła dziecko w wieku 5 lat. Dziewczynka od początku rozwijała się szybko, a lekarze orzekli, że przedwcześnie dojrzewa. Nikt się jednak nie spodziewał takiego zakończenia tej historii — mała Lina zaszła w ciążę jako pięciolatka.

Zszokowani rodzice

Rodzice wybrali się z nią do lekarza, gdy zauważyli, że córce powiększa się brzuch. Bali się, że jest opuchnięty i że Lina na coś choruje. Gdy lekarz ją zbadał i stwierdził ciążę, nie mogli w to uwierzyć. Dziecko zostało poczęte jako wynik gwałtu, ale dziewczynka nigdy nie zdradziła, w jaki sposób do tego doszło i kto jest ojcem noworodka.

Poród przez cesarskie cięcie

Dziewczynka urodziła zdrowego chłopca. Poród odbył się przez cesarskie cięcie, a noworodek ważył 2,7 kg. Aby oszczędzić córce zmartwień, szykan i upokorzeń, rodzice utrzymywali, że chłopiec (którego nazwano Gerardo, na cześć lekarza, który zdiagnozował Linę) jest ich synem. Przez lata dziewczynka rosła z przekonaniem, że Gerardo to jej młodszy o 5 lat brat. Prawdę poznała dopiero w wieku dorosłym, gdy wyszła za mąż i założyła rodzinę.

Lina w wieku dorosłym urodziła jeszcze jednego syna. Jej pierwsze dziecko nie dożyło starości — Gerard zmarł w wieku 40 lat. Kobieta długo nie zdawała sobie sprawy, że była najmłodszą mamą na świecie.

Czytaj: Najbardziej płodna mama na świecie. Przeżyła 27 ciąż mnogich

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza