Urodziła "irlandzkie bliźnięta". Nie pozostawili na niej suchej nitki: "Nie mogliście się powstrzymać?"

2023-02-13 15:44

Kiedy spełniona mama dwójki dzieci wyznała w internecie, że urodziła je w odstępie mniejszym niż rok, wylała się na nią fala krytyki. Wielu internautów uznało jej decyzję za lekkomyślną i niebezpieczną dla zdrowia.

Urodziła irlandzkie bliźnięta. Nie pozostawili na niej suchej nitki: Nie mogliście się powstrzymać?
Autor: Instagram/@.bethanymae Urodziła "irlandzkie bliźnięta". Nie pozostawili na niej suchej nitki: "Nie mogliście się powstrzymać?"

Bethany Mae to młoda brytyjska mama, która na swoim tiktokowym koncie @.bethanymae podzieliła się wyjątkową rodzinną historią. W jednym ze swoich nagrań wyznała, że została mamą tzw. „irlandzkich bliźniąt”. Wyjaśniła, że zaszła w drugą ciążę zaledwie miesiąc po narodzinach pierwszego maleństwa. Jej wyznanie zbulwersowało wielu obserwatorów.

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Internauci skrytykowali mamę „irlandzkich bliźniąt”

Bethany opublikowała krótkie zabawne nagranie, które pokazuje reakcję położnych na wiadomość o tym, że między dwójką jej dzieci jest tylko 10 miesięcy różnicy. Do klipu dołączyła zdjęcie, jak jej 10-miesięczny synek odwiedza nowo narodzoną siostrzyczkę. Żeby zaś zobrazować miny położnych, dodała krótkie nagranie z Cristiano Ronaldo, który rzuca wymowne spojrzenie.

Jak tłumaczy Bethany, w kolejną ciążę zaszła miesiąc po narodzinach swojego synka. Druga ciąża była ciążą bliźniaczą i zakończyła się w 27. tygodniu. Niestety jedno z bliźniąt nie przeżyło. Do tragedii doszło w styczniu 2022 roku.

Kobieta urodziła więc troje dzieci w jednym roku kalendarzowym. Jej wyznanie nie spodobało się części internautów. Uważali, że powinna była poczekać z kolejną ciążą dla swojego bezpieczeństwa.

„Nie mogliście się powstrzymać, co?”.

„Nawet nie dała sobie czasu na zagojenie”.

„Więc zaraz po tym, jak wszyscy wróciliście do domu ze szpitala…”.

„Potrzebujesz czasu, aby dojść do siebie, to jest naprawdę niebezpieczne i szkodliwe”.

„Po prostu muszę wiedzieć… czy to nie bolało? Po co ten pośpiech?”.

„Czy ty na pewno tego chciałaś?” - pytali obserwatorzy.

Beathany nie przejęła się jednak ich krytyką, zapytała tylko: "Co z hasłem: moje ciało, mój wybór?". Jak się okazuje nie była w nim osamotniona. Pod jej klipem pojawiły się także inne historie z „irlandzkim bliźniakiem” w tle.

Kiedy czas na kolejną ciążę?

Ginekolodzy rekomendują, aby powrót do aktywności seksualnej po porodzie miał miejsce po okresie połogu, który wynosi co najmniej 6 tygodni. Zwracają również uwagę na fakt, że brak okresu i karmienie piersią nie zabezpiecza skutecznie przed kolejną ciążą. Temat antykoncepcji po porodzie najlepiej umówić podczas wizyty kontrolnej u ginekologa, która powinna odbyć się zaraz po zakończonym połogu.

Lekarze opierając się na wielu badaniach zalecają także, by z planowaniem kolejnej ciąży poczekać rok, a najlepiej 18 miesięcy. Okazuje się bowiem, że zbyt szybkie zajście w kolejną ciążę może prowadzić do poronienia, odklejania łożyska, przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej noworodka czy depresji poporodowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza